Pamatujete když jste byli malí, nastala určitá hodina a vy jste museli všeho nechat a jít spát? Něco takového čeká brzo na nezletilé hráče v Číně.

Opravdu si z vás neděláme legraci. Čína vyrazila do boje se závislostmi na hrách a rozhodla se použít jakékoliv zbraně, aby snížila počet zavislých mladistvých hráčů. Regulace se tedy budou týkat pouze hráčů mladších 18 let. Již dříve byl mladým Číňanům hlídán herní čas a následně omezován. Toto opatření šlo však obejít, když mladí hráči použili telefony svých rodičů.

Nové regulace jdou ale ještě dále. Jedno z omezení se například týká opět herní doby. Mladiství hráči budou moci během pracovního týdne hrát pouze 90 minut za den. Během víkendu, svátku, nebo také prázdnin to bude dvakrát tolik, tedy 180 minut za den. Myslím si, že pro některé to bude nepřekonatelný problém. Nezapomínejme, že abstinenční příznaky se nevyhýbaji ani lidem závislým na hraní her.

Další regulací jsou částky, které mohou hráči ve hrách realně utratit. Do 16 let to bude 29 dolarů za měsíc, nad tuto hranici 57 dolarů měsíčně. A ještě zase zpátky k časovým úpravám. Mladí Číňané budou muset dodržovat herní večerku. Ta je stanovena od 22:00 do 8:00 a během této doby jim nebude umožněn přístup do hry. Jen dodám, že tyto regulace nebude zařizovat čínská vláda, ale samotní vývojáři. Uznejte sami, že někdy by se hodila podobná regulace i u nás. V tomhle by nám mohla jít Čína příkladem.

KOUKNI SE  Podrobnosti k DLC Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × five =