Child 44: Po stopách sériového vraha

Thriller Child 44 se objeví v amerických kinech 17. 4, do českých dorazí 28.5.2015. Literární předlohou pro nový film švédského režiséra Daniela Espinosy byla stejnojmenná novela Toma Roba Smithe, scénáře se ujal Richard Price.

Důstojník vojenské policie Leo Demidov (Tom Hardy) je jeden z nejobávanějších mužů ve stalinském Sovětském svazu. Ctí svou práci, zákony a režim. Když je syn jeho přítele nalezen brutálně zavražděn, Leo se pouští do hledání sériového vraha, který se specializuje na malé chlapce. Zjišťuje hořkou pravdu. Vláda o vraždách věděla, ale vypjatý politický režim nepřipouští možnost existence sériového vraha. Vraždy byly doteď tiše přecházeny a informovaný Leo se rázem stává nepohodlným. Jeho milovaná žena Raisa (Rapace) je obviněna ze zrádcovství, Leo zdiskreditován a oba jsou z Moskvy vyhoštěni na odlehlou provinční základnu. Zde spojí síly s generálem Mikhailem Nesterovem (Oldman). Leo dál i přes nebezpečí pokračuje ve vyšetřování, ocitne se vrahovi na stopě a je šokován. Případ vede do srdce vládního aparátu mnohem hlouběji, než si kdy představoval.

Díky veleúspěšné předloze, která byla nominována na sedmnáct mezinárodních cen a byla přeložena do šestatřiceti jazyků, jsou do filmu vkládána velká očekávání. Hlavní obsazení je velmi nadějné. Hvězdný Tom Hardy (The Dark Knight Rises), Noomi Rapace (Sherlock Holmes: A Game of Shadows), Gary Oldman (The Dark Knight), Vincent Cassel (Black Swan), Joel Kinnaman (RoboCop) v roli Leova hlavního pronásledovatele, aj. slibují skvělý zážitek.

KOUKNI SE  Trailer: Cameronovo dlouho očekávané pokračování Avatar: The Way of Water

 

Trailer:

 

 

Jitka Vorálková

 

zdroje: www.comingsoon.net, www.movieinsider.com, http://en.wikipedia.org/

Předchozí článekRECENZE: Zaklínač I. Poslední přání – Jiný úhel poslechu
Následující článekRECENZE: Vláda cukru a biče zpráskala Miniaturistu jako psa

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × 1 =