Českej rap jede

Koncem minulého roku vyšla dlouho očekávaná publikace Českej rap. Autor Ladislav „Poeta“ Zeman, známý z vysílání z jediného rapového rádia Spin, rapových webů a zaniklého časopisu Street, a rapový fotograf Lukáš Matoušek spojili své síly a vytvořili unikátní bibli českého rapu.

Obálku vytvořil Martin „Kafes” Hirth, malíř pocházející z rapové a graffiti scény.„Vždycky jsem si chtěl přečíst knihu o českém rapu, ale běžely roky a stále žádná nevycházela. Tak jsem si ji napsal sám,“ odůvodňuje svůj literární počin Ladislav „Poeta“ Zeman.

Kniha čtenáře provází od tzv. plenkového období rapu v Česku až po jeho současnost, kdy se z okrajového žánru stal plnohodnotný člen hudební scény. Autorovo pátrání po autentických fotografiích, archivech časopisů a rapových fotografů vyústilo v pestrou mozaiku seskládanou z 25 profilů a rozhovorů s předními představiteli od Manželů přes PSH až po Steina27.

Příběhy, postřehy a vzpomínky samotného autora vás doslova vtáhnou do historie.Kniha Českej rap je to pravé pro všechny rappery duší i tělem. Souhrnější informace o české rapové scéně totiž nikde jinde nenajdete. Koupíte téměř exluzivně v Dobrých knihách.

Českej rap

Ladislav Poeta Zeman

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

ten + five =