České a slovenské fantasy série, pětice, kterou nemůžete vynechat

Pokud patříte mezi fanoušky českých a slovenských autorů, a zároveň si potrpíte na kouzla a nadpřirozené bytosti, mám pro vás pár tipů. Konkrétně těchto pět českých a slovenských fantasy sérií určitě nesmíte minout!

Šlechtovo Krvavé Pohraničí

Vladimír Šlechta je český autor, který má na kontě již desítky knih. Píše jak sci-fi, tak i fantasy série, které jsou pro nás právě teď důležitější. Konkrétně jeho velmi pěkně zpracované Krvavé Pohraničí, které k dnešnímu dni čítá rovných 10 knih. Tyto jsou rozděleny do více dalších menších sérií, ty se ale všechny odehrávají ve stejném světě, pouze s jinými postavami. Šlechta vytvořil komplexní svět plný trpaslíků, lidí, elfů, goblinů a orků, jak je známe i neznáme. Spolu s nimi prožíváme mnohá dobrodružství, boje s meči i kouzly, intriky a samozřejmě taky obří hostiny. Pokud máte chuť na snadnější čtení, Krvavé Pohraničí je jako dělané pro vás.

 

Petra Stehlíková a její Naslouchač

Stehlíková už v roce 2016 vydala svého Naslouchače, první knihu z třídílné série o dívce, která má zvláštní schopnosti. Stehlíková, stejně jako mnozí další, vytvořila zcela nový svět, který má svá pro a proti. Ten její je rozdělen na obyvatelnou část a tu, která je temná a zamořená a před kterou se lidé musí chránit. To dělají pomocí tzv. sklenitu, nerostu, který mohou těžit pouze lidé, kteří k tomu mají uzpůsobené smysly. A právě takovým člověkem je naše hlavní hrdinka. Naslouchač a jeho druhý díl Faja je naprosto strhující fantasy, které nesmíte minout. Třetího dílu se snad dočkáme co nejdříve.

KOUKNI SE  Populární české knihy v kategorii humor a satira

 

Bivoj Juraje Červenáka

Juraj Červenák je slovenský autor mající na svém kontě několik knižních sérií. Základem pro ně je česká a slovenská mytologie okořeněná kouzly a nadpřirozenými bytostmi. Jeho Bivoj je dvoudílná fantasy série z českého prostředí, kde se dočkáte jak krvavých bojů s meči a sekerami, tak i velmi mocných kouzel. Hlavní postavou je statný Bivoj spolu s kněžnami Kazi, Tetou a Libuší. Pokud máte rádi českou mytologii a slovanská božstva, kouzla i nelítostné boje, Bivoj bude volba pro vás. Starší vydání je dvoudílné, minulý rok ale vyšlo nové, kde jsou obě knihy v jednom.

 

Série Černokněžník a Červenák podruhé

Tentokrát nám Červenák servíruje pro změnu prostředí slovenské. A k tomu nelítostného, osamělého hrdinu Černého Rogana, který jako žoldák bojoval za nejedno vojsko. Ten se v prvním díle série vydává k povodí řeky Hron, aby vypátral krev prolévající Avary. Zároveň ho ale kromě pomsty čeká i další těžký úkol – poznání sebe sama a zjištění, jaké schopnosti se v něm ukrývají. Červenák stejně jako v Bivojovi používá reálné historické události, na jejichž pozadí vytváří geniální fantasy sérii se vším všudy. Čtyřdílný Černokněžník je další skvělou sérií, kterou nenechávejte v pozadí.

Podmoří Terezy Matouškové

Tereza Matoušková patří mezi mladé české autorky, které svým talentem uhranuly spoustě čtenářů. Již v roce 2008 vytvořila vlastní svět, Podmoří, který už svým názvem napovídá, kde se nachází. Matoušková stvořila svět plný intrik, záporných i kladných postav, které budete nenávidět nebo milovat, a u některých si nebudete tak zcela jistí. Pokud hledáte snadné čtení, které nezabere moc času, určitě dejte Matouškové šanci. A pokud ne její sérii, tak alespoň jejím kratším povídkám.

KOUKNI SE  Vánoční dárky na poslední chvíli

 

 

Tento můj výčet samozřejmě není jediný, a proto budu ráda, pokud se se v komentářích podělíte o své tipy na české a slovenské fantasy série, které bych pro změnu měla znát já.

Tereza Nečasová

Předchozí článekRomantické knihy jako od Jojo Moyes
Následující článekRecenze: My proti vám ukazuje sílu vášně a surovosti malého města

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 + thirteen =