Carrie Diaries nenadchne, ale ani neurazí!

Pilotní a druhý díl lednové novinky Carrie Diaries byl již odvysílán a je třeba zdůraznit, že se seriálem Sex ve městě má společného prozatím jen máloco. Fanoušci úspěšného seriálu Sex ve městě jej nejspíše neocení. Naopak by seriál mohl přilákat diváky, kteří postrádají v prosinci 2012 ukončený seriál Gossip girl.

annasophia-robb-the-set-of-the-carrie-diaries-03Carrie se vrátila o desítky let zpátky a je z ní naivní šestnáctiletá dívka v pubertě, která očekává, že jí stáž v New Yorku přinese dlouho hledanou změnu. Její školní rivalkou je Donna a jak už to bývá zvykem, má zájem o stejného kluka jako Carrie. Co se týče samotného děje, není nijak originální. Tématem jsou především vztahy, ale z jiného pohledu, než jsme byli zvyklí u Sexu ve městě. Pilotní díl nakousl několik témat, kterými se bude seriál pravděpodobně věnovat. V hlavní roli bude samozřejmě Carrie a její dospívání. Máme tu však i vedlejší zápletky, které už působí spíš jako klišé. Jednou z nich je neustále omílané téma homosexuality a v případě postavy Carry zase sexuální nezkušenost oproti kamarádkám. Doufejme, že scénáristé nám postupně nabídnou trochu zajímavější témata. Druhý díl naneštěstí posunul kvalitu seriálu na trochu nižší úroveň. V podstatě byl obsahově hodně podobný jako pilotní díl.

Bohužel seriál zatím nenabídl nic převratného. Za zmínku stojí kvalitně zpracovaná atmosféra osmdesátých let, která je podtržena nejen módou, ale i dobře vybranou hudbou. Otázka však je, jakou cílovou skupinu seriál osloví a zda si najde potřebné publikum, aby si vysloužil další pokračování. Carrie Diaries mě pilotním dílem nijak neoslnil, ale je pravda, že je jedním z mála seriálů, jenž neurazí trapnými hereckými výkony a nereálnými zápletkami. Doufejme, že další díly nebudou zklamáním. Seriál vysílá stanice CW vždy v pondělí. Ve třetím díle Tom zakáže Carrie schůzky se Sebastianem. Carrie nahlédne do pracovních složek svého otce a dozví se nepříjemné informace ze Sebastianovi minulosti. Maggie bude řešit rozchod s Waltem. Třetí díl má název Read Before Use.

 

Martina Zbránková

Předchozí článekRecenze: Borderlands 2 je svérázná a vtipná střílečka
Následující článekRozhovor: Jeníček a Mařenka v krvavém provedení

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × two =