Bretonnští rytíři přijíždějí do Total War: Warhammer

Odvaha, ctnost a neochvějná víra je znakem rytířství Bretonnců, dalšího hratelného národa, který zdarma zavítá do Total War: Warhammer již 28. února. Svým pojetím velice připomíná starší Medieval 2: Total War. Vedle toho v ten samý den rozšíří řady nemrtvých další unikátní lord – Isabella von Carstein.

Feudální pán nemá lehké pořízení

Frakce Bretonnia vychází ze středověkého lenního systému. Páteří každé armády bude zástup nevolníků, kteří představují levnou a neefektivní sílu, která nepřítele má pouze zaměstnat do příjezdu těžké rytířské jízdy. Zároveň každý moudrý král musí dávat pozor, aby do války neodvedl příliš farmářů, neboť by pak nezůstal doma nikdo, kdo se bude starat o ekonomiku země. Každá provincie a některé technologie, by hráčům měly pomoci tento limit zvyšovat.

Druhou novinkou je takzvané rytířství, kampaňový atribut, který ovlivňuje naprosto celý chod země. Od možnosti najímat lepší jednotky, přes poslušnost poddaných až po možnost vyvolat ochránce Bretonnie. Cesta rytíře vede přes ctnostné jednání, takže zapomeňte na vraždění zajatých vojáků, drancování vesnic a obchodních cest.

Změny se dočká i získávání vlastností jednotlivých lordů, u kterého by mělo vždy být jasné, proč danou vlastnost ten či onen má. Máte generála, který vyniká v útocích na hrady? Očekávejte bonus. Pomalý postup kampaní se, ale nevyplatí, neboť lordi, kteří dlouho zůstávají ve městě mohou získat i negativní efekty.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

Podle prvních videí od autorů bude nová frakce zajímavá i po grafické stránce. Zatímco obyčejní pěšáci zůstávají poměrně nudní, na rytíře na koních je radost pohledět. Každý nese štít s erbem svého rodu a při celkovém pohledu na jednotku zdá, že opravdu každý z nich je naprostý unikát. Stejně tak je radost pohledět i na jezdce na pegasech, či mýty opředeného Zeleného rytíře.

Bretonnia je nejspíše poslední frakcí, které se v tomto díle Total War dočkáme, ale už teď je jisté, že autoři neztratili ani na moment dech a jsou schopni neustále převádět deskovou hru na obrazovky počítačů, tak aby byli všichni fanoušci Válečného kladiva spokojeni.

Matěj Říha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one + five =