Blížící se update spojí Total War: Warhammer I a II v jednu kolosální hru

Už tak obrovské herní mapy obou dílů Total War: Warhammer se díky updatu Mortal Empires brzy spojí v jednu. Milovníci strategických her se tak mají na co těšit. Pokud mezi ně patříte a budete mít náhodou v následujících měsících po ruce pár stovek hodin volného času, jsou tyto řádky určeny vám. Dozvíte se na nich, na co se ve společné kampani můžete těšit, jak se díky tomu změní první díl a kterak si vývojáři poradili s vybalancováním tak obrovského projektu.

Total War: Warhammer II je ještě o chlup lepší než jeho o rok starší bratříček. Dobrou zprávou tedy je, že herní mechaniky převezme rozšířená kampaň ze druhého dílu. Půjde například o obsazování oblastí. Zatímco v prvním dílu bylo pevně dané, že trpaslíci mohou ovládat pouze hory a pouště, lidé jen úrodné oblasti a tak dále, ve druhém už funguje trochu jiný systém. Každé rase je dovoleno ovládat jakékoliv území, ale v závislosti na zdejším podnebí může utrpět výrazné postihy. Ve společné kampani tak klidně budete moci za Říši okupovat horské pevnosti trpaslíků a podobně.

Na staronové mapě se objeví i poklady, tedy skvělá fíčura z Total War: Warhammer II. Po světě se zkrátka nacházejí místa, která můžete prozkoumat, třeba tajuplný ostrůvek nebo vrak lodi. Za jejich průzkum obdržíte většinou kromě zlata i nějaký dočasný bonus.

Celé spojení dvou her, z nichž každá je sama o sobě ohromná, ovšem vyžaduje i určité kompromisy. Zejména kvůli náročnosti a čekání na odehrání tahů bylo upuštěno od původního plánu – tedy že se obě mapy spojí prostě tak, jak jsou. Starý svět zůstane takový, jak ho známe z prvního dílu, ale Nový svět z dílu druhého projde některými změnami. Počet provincií bude omezen, ale pořád půjde o obrovské území se spoustou možností. Stále je třeba myslet na Total War: Warhammer III, který příští rok mapu rozšíří ještě víc. Ve spojené hře rovněž bude chybět kampaň Oko Víru a všechny hratelné frakce dostanou nové podmínky vítězství.

KOUKNI SE  Čeká nás nejbrutálnější díl seriálu The Last of Us?

I přes určitou redukci velikosti půjde stále o největší mapu, která se v sérii Total War vůbec kdy objevila. Hrát bude možné za až 35 legendárních vládců, většinou s unikátní startovní pozicí. S některým z nich se pustíme do boje s neuvěřitelnými 117 frakcemi. Vybalancovat tolik ras, aby žádná nebyla moc silná nebo slabá, byla pro vývojáře z Creative Assembly dřina, ale dle svých slov si s tím poradili a zejména v prvních dnech od vydání budou bedlivě naslouchat reakcím komunity.

Společná mapa bude více než co jiného připomínat obrovské strategické pískoviště. Hra za některé rasy může někomu po tolika odehraných hodinách nudná. Díky Mortal Empires ale přibudou nové možnosti a především interakce mezi frakcemi, které se dosud ve hře nesetkaly. Na vydání updatu se můžeme těšit 26. října tohoto roku. Propojení obou her bude zcela zdarma, nicméně nutností je vlastnictví obou dílů Total War: Warhammer.

 

Jan Marek

Předchozí článekRecenze: Zimní muži
Další článek15 nejlepších akčních filmů všech dob

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × two =