Blahodárná sůl: Pro tělo, detox i dýchání

Sůl je zatracovaná, ale jako lék pro vnější použití často podceňovaná. Léčivé a relaxační solné koupele prospějí každému, sůl posílí účinek zapařovacího obkladu na krk, ale také zmírní bolesti kloubů. Nejznámější pro tyto účely je epsomská sůl.

Epsomská sůl do koupele

Její největší výhodou je vysoký obsah hořčíku, který se vstřebává přes pokožku do organismu. Můžeme tak načerpat tolik potřebný hořčík a omezit tak bolest hlavy, křeče svalů a svalovou únavu. Pravidelné koupele v epsomské soli pomáhají zklidnit i nervový systém a jako bonus se uvádí, že odvádí z těla toxiny, zmírňují zavodnění a tu typicky ženskou stresovou „tloušťku“, tedy zeštíhlují oblast břicha. Jednoduše – splaskneme…

Himalájská růžová sůl pro klouby i koupele

V knize Receptář z barokní apatyky najdeme zajímavý recept na bolavé klouby. Máme je masírovat kašičkou z himalájské roli třikrát denně. Bolesti se zmírní. To rozhodně stojí za pokus. Růžová himalájská sůl v koupeli také zbavuje tělo toxických látek, prospívá pokožce a pára pak uvolňuje i dýchací cesty při zahlenění.

Sůl můžete také inhalovat při rýmě, zalehlých uších, dutinách, astmatu nebo při kašli, kdy se potřebujete zbavit hlenu.

Mořská sůl pro pokožku

Mořská sůl, zejména pak sůl z Mrtvého moře je blahodárná pro pokožku, ekzémy nebo lupénku. Jako bonus také detoxikuje organismus a posiluje imunitu, nervy a příznivě působí i při gynekologických problémech.

TIP: Sůl můžete použít v kašičce jako jemný obličejový i tělový peeling. Ale pozor, nepřehánějte to. Ne moc dlouho a jemně…

 

KOUKNI SE  Jak dnes muži čůrají a proč?

Renata Petříčková

Předchozí článekPrvní trailer k filmu Dark Phoenix opět rozvine příběh X-Menů
Následující článekTomuhle se při sexu raději vyhněte

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen − 4 =