Bitva pěti armád se uskuteční u hradu Točník

Dobrá zpráva pro všechny příznivce Hobita a Pána prstenů. Udělejte si čas o víkendu 4. a 5. července a vydejte se na hrad Točník. Právě v tyto dny se v jeho blízkosti koná Bitva pěti armád. Na motivy této legendární řežby pořádá Spolek Fištrón monstrózní podívanou.

Můžete se těšit na statečné lidské bojovníky, udatné trpaslíky či krásné elfy. Doufejme i elfky. Nebudou samozřejmě chybět ani krvelační skřetové a další zplozenci temnot. Dojde k unikátnímu spojení železné a fantasy bitvy aneb  spojení železné a larpové dohromady. Bitva bude mít svůj pevně daný scénář, podle kterého se bude odehrávat. Nebudou chybět ani příběhové intermezza. Podle pořadatelů by se mělo jednat o největší fantasy bitvu v Čechách. V tuto chvíli je již potvrzeno více než 500 bojovníků a další rychle přibývají.

Program pro diváky začíná oba dny již ve 12 hodin. Hlavní část programu se odehraje od 15 hodin. Vedle velkého množství soubojů si pro vás organizátoři připravili i historické tržiště nabízející zboží s dobovou tématikou a ukázky dobových řemesel. Mysleli i na menší účastníky. Právě pro ně je přichystána jízda na ponících, lukostřelba, tvůrčí dílny či malování na obličej. V dalším doprovodném programu nebudou chybět šermířská vystoupení, živá hudba, žonglování nebo ohňová show. Určitě se dostane i na strávníky. Velké množství jídla i pití pro vás bude připraveno.

Vstupenky na místě jsou k dostání za 150 Kč. Děti a studenti pouze za 100 Kč. V předprodeji Ticketpro dokonce ještě levněji. V rámci akce máte navíc zlevněné vstupné na hrady Točník i Žebrák.

KOUKNI SE  Nejdelší a nejkratší život zvířat světa

Místo konání:

Misto_konani_mapka

Autem

  • plzeňská dálnice D5, exit 34 – Žebrák
  • placené parkování zajištěno v obci Točník

Vlakem a Autobusem

  • pořadatel zajišťuje zdarma kyvadlovou dopravu z vlakového nádraží Hořovice

 

Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek, který vám budou ostatní závidět. Hobit i Pán Prstenů si získali po celém světě milióny fanoušků. A právě vy můžete být u jedné z nejslavnějších bitev podle klasiky  J.R.R. Tolkiena.

www.velkabitva.cz

https://www.facebook.com/events/1544436005800634/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nineteen − 18 =