Beta test Call of Duty: WW2 si můžete zdarma vyzkoušet i vy

A to už tento víkend. Ano, je to tak. Ačkoliv Activision za Call of Duty: WWII bude chtít obvyklých 59,99 €, tento víkend proběhne otevřený beta test multiplayeru, který bude dostupný všem a především zdarma. V pátek 29. září přesně v 19:00 našeho času budete moci plně nasát atmosféru nejkrvavějšího konfliktu lidských dějin a vychutnávat si ji až do pondělí 2. října, opět do 19:00.

Zdarma k vyzkoušení samozřejmě nebude úplně celá hra. Na tomto místě je třeba znovu zdůraznit především fakt, že hra vás pustí pouze do své multiplayerové části. Z příběhových singleplayerových misí tedy neuvidíte vůbec nic.

I samotný multiplayer bude omezen. V každém případě bude ale přístupného obsahu dost a dost. Čekají na nás 4 hratelné mapy, 5 divizí (které představují určité třídy hratelných postav, viz níže) a 4 herní módy: team deathmatch, domination, hardopint a kill confirmed. Budeme moci dosáhnout maximálního levelu postavy 35. Část zbraní, ale například i kosmetické balíčky pro zbraně a postavy, zůstanou uzamčeny.

A protože na vyzkoušení budeme mít pouhé dva dny, není od věci provést řádnou přípravu a vybrat si např. za jakou divizi budeme hrát. Ve hře jich bude 5. Pokud se přidáte k obrněné divizi, získáte přístup k těžkým zbraním, jako jsou např. lehké kulomety, silné nálože, plamenomety a protipancéřové zbraně.

Vojáci horské divize se zase budou soustředit na utajení a skryté operace. Ano, tady na vás čekají odstřelovací pušky. Ve hře za tuto divizi vaší největší starostí bude obstarat si nějaké pohodlné místečko s dobrým výhledem. A pro únik z nebezpečných situací budete mít k dispozici třeba nášlapné miny a kouřové granáty.

KOUKNI SE  Forza Horizon 5 ještě sice nevyšla, ale už sklízí úspěch

Divize výsadkářů se specializuje na boj zblízka, a proto jsou její vojáci vybaveni především samopaly s tlumiči. Do boje dorazí jako první a jejich úkolem obvykle bude držet pozici, než dorazí lépe vyzbrojené posily. Jsou také nadáni vyšší rychlostí a rychleji zdolávají i různé překážky.

Expediční divize bude pro změnu skvěle připravena na provádění různých sabotáží a na boj zblízka. To znamená mít ve výbavě spoustu výbušnin, ale třeba i hrozivou brokovnici se zápalnými náboji, do jejíhož dosahu se rozhodně nebudete chtít dostat.

A jak to bude s hw nároky? Ačkoliv Call of Duty: WWII vypadá na screenshotech i videích báječně, hra nebude k vašemu pc nikterak krutá. Jen se mrkněte:

OS: Windows 7 64bit nebo novější

Procesor: Intel Core i3 3225 nebo alternativa

Paměť: 8 GB RAM

HDD: 25 GB volného místa

Grafika: GeForce GTX 660 nebo AMD Radeon HD 7850

DirectX: 11.0 kompatibilní

Call of Duty: WWII vychází 3. listopadu 2017. Pokud se chcete zúčastnit veřejného beta testu, stačí jen navštívit stránku hry na Steamu (odkaz ZDE), kde si patřičný obsah můžete stáhnout už teď a v pátek v 19:00 už rovnou začít hrát.

 

Jan Marek

Předchozí článek5krát sebepoznání s typologií osobnosti
Následující článekNejoriginálnější sci-fi knihy letošního roku

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twelve − four =