Bestseller: Robert Glover: Přestaň být hodným klukem

Být hodným klukem se v životě nevyplácí! O tom mluvil velmi nadčasově před více než dvaceti lety autor Robert Glover, mimo jiné manželský terapeut. Pokud vás už nyní napadají srdceryvné příběhy, pak se možná budeme pohybovat někde, kde budete notně překvapeni. Být hodným klukem se nevyplácí, protože to nedělá dobře ani mužům, ale ani jejich partnerkám a rodinám.  No More Mr. Nice Guy, je kniha, která u nás již vyšla pod názvem Rádce pravého muže. A toto je její další vydání a znovu, pod jiným názvem, ji máme na trhu.  

Jedna z nejlepších knih, která se zabývá konkrétně mužskými traumaty, která jsou často přehlížená.

„Navzdory náladě panující v posledních několika desetiletí je v pořádku být muž.“

Tady se autor dostává do citlivých historických souvislostí, kdy války negativně poznamenají vývoj další generace mužů. Otcové chybí či jsou traumatizovaní, nezdraví, mladí chlapci získávají pocit, že aby přežili, musí být krutější, nebo naopak submisivnější. Nemají vzor. Muži mizí… a postupem času mizí úplně, protože ani ženy nemají jinou možnost než vychovávat muže samy. Bez vzorů. A chtě nechtě si muže přizpůsobují sobě a vnáší do nich kvality, které samy chtějí na mužích mít, ale… je to jako vařit kávu bez kávy. Chybí tomu chuť, základní esence…

Autor se dále rozepisuje o této síle, která mužům chybí, vzorech, činnostech a atmosféře, kterou i jako žena velmi silně vnímám a vnímám i obrovskou bolest, jak MI chybí. Ano, mne,… jako ženě. A o co víc musí chybět mužům.

KOUKNI SE  Radleigh Valentine, Dan Craig: Tarot Andělské moudrosti

Robert Glover  zachází do partnerských vztahů, prožívání sexu, probírá se strategiemi, které dokáží přežít po generace, ale nic dobrého vztahům nepřináší. Rozplétá kolečko neustálých partnerských neúspěchů jak v životě jednoho muže, tak možná i v celých generacích. Příčina? Chybějící muž. Ten prvotní, ten vzor, ten silný, ten, který uměl pojmout svou zodpovědnost za svět kolem sebe.

Návody na to, jak se osvobodit z těchto těsných vzorců, slova útěchy i pomoci tu najdete. A je jich tu dost. A mnoho mužů si určitě dokáže pomoci samo, i jen na základě této knihy, ale osobně knihu Přestaň být hodným klukem vnímám jako výtečný počátek cesty za něčím, co vás, milí muži, přesahuje. Začátek vlastních cest, vlastního usebrání, společných terapií, prostě cesta za světem, ve kterém vy i vaše ženy budou šťastni.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2023, www.synergiepublishing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seventeen + eight =