KNIHA: Bays, Billett: Cesta – Vědomí – Nová měna

Brandon Bays, Kevin Billett: Cesta – Vědomí – Nová měna

Brandon Bays dokázala oslovit druhé se svou metodou Cesty (The Journey), která přináší další terapeutickou metodu v oblasti léčení těla a mysli. V Kukátku jsme již psali o knize Svoboda a věřím, že i Cesta – Vědomí – Nová měna bude díky vyprávěným příběhům ze života Brandon a Kevina pro vás čtivá a velmi inspirativní.

knizka vedomi

Autoři popisují, jak je možné nechat si splnit naše přání, ale důležité je, že nás současně vedou k práci s tichými vnitřními sabotéry, kteří cestu k vytouženému maří. Nestačí si tedy pouze opravdově přát, je třeba procházet jednotlivými kroky, které umožní, aby milost mohla působit.

V procesu Výprava za vizí se pracuje s vědomím síly psaného slova, proto se naše deníky plní velmi konkrétními odpověďmi na otázky, které si pokládáme (např. „Co si pro mě milost ze všeho nejvíc přeje? Co nejlepšího a nejúžasnějšího by mě mohlo v životě potkat?“) a jež mají do našeho života přinést hojnost. Důležité je o milosti nepochybovat, neboť pouze tak vytvoříme podmínky k splnění našich vizí. Brandon radí: „Poté, co vyslovíš jasnou a detailní intenci, musíš uhnout z cesty, nechat to být. Prostě si uvědom, že milost již manifestovala přesně to, co hledáš, a to i přesto, že tvoje mysl se s tím dosud nesrovnala. Stačí, když se otevřeš, uklidníš a budeš důvěřovat ve vedení.“ My nejsme těmi, kdo vytváří dle svých představ. Jsme těmi, kteří bedlivě sledují, kam je život vede (pomocí věnování pozornosti pocitům v těle, flexibilní otevřenosti změnám, pozitivního přístupu k překážkám) a pociťují vděk za dary, jichž se jim dostává. Vděčnost je obdařena silou přitažlivou („je přirozeným magnetem milosti“), zatímco zoufalou potřebou proniká odpuzující síla, neboť „pokud něco zoufale potřebujeme, dáváme životu najevo, že nedůvěřujeme jeho schopnosti postarat se o nás; že nevěříme, že nás zahrne hojností; že zůstaneme navždy nevyslyšeni, neviděni a nepožehnáni“. Nelpění je důležitým postojem, díky němuž můžeme zažívat svobodu a radost v nádherném bytí.

KOUKNI SE  Recenze: Plíživé Stíny Halloweenu pobaví i postraší

Tichými sabotéry v našem životě bývají negativní přesvědčení, která jsou uložena na buněčné úrovni. Jedná se o různé zapomenuté traumatické vzpomínky, jež ovlivnily naše životní postoje, aniž bychom si uvědomovali jejich silný vliv. Existují v nás skryté zóny pohodlí bránící potenciálu, který je v našem životě skrytý. Brandon popisuje zážitek ze setkání Manifestace hojnosti, při kterém došlo ke společnému uvědomění, „že žijeme život jenom do určité poklidné úrovně, ve falešném pocitu bezpečí chráněném vysokým valem, za který se neodvážíme“.

Autoři popisují metody práce se strachem v nás („Co nejhoršího by se mohlo stát? Co cítím? Co je v jádru této emoce? Kdo jsem? Co nejlepšího by se mohlo stát?“) a jak projít Procesem hojnosti. Brandon Bays prostřednictvím Cesty objevila, „že pokud se vzdáme jádru našich nejhorších, nejbolestnějších a nejvíce oslabujících emocí, přeneseme se do středu své bytosti, do osvícené a probuzené přítomnosti naší podstaty“.

Pociťme tak milost, která činí naše životy zázračnými, a zažijme hojnost, při níž se „nemožné mění v možné“.

Ilona Kafková

BAYS, Brandon – BILLETT, Kevin. Cesta – Vědomí – Nová měna: nová metoda manifestace vědomé hojnosti, trvalého naplnění a udržitelné budoucnosti. 1. vyd. Praha: Eminent 2010. 167 s. ISBN 978-80-7281-404-6.

Předchozí článekTrailer: Emma Watson okrádá celebrity v The Bling Ring
Následující článekRecenze: Mocný vládce Oz je jen nevinná pohádka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × 1 =