Battalion 1944 nás opět vezme do druhé světové války

Zamáčknete-li nostalgickou slzu pokaždé, když si vzpomenete na první díly Medal of Honor a Call of Duty, měli byste zpozornět. Vývojářům z nezávislého studia Bulkhead Interactive se po nich totiž stýská a v chystané hře Battalion 1944 se rozhodli akční střílečky z druhé světové války vrátit zpátky do středu pozornosti herního světa.

Ze všeho nejdříve je třeba zmínit, že Battalion 1944 bude čistě multiplayerová akce. Žádná kampaň pro jednoho hráče se bohužel nechystá. Nač se tedy ve hře těšit? Především na jednoduchost a prostou akci, jako tomu bylo dřív. Žádné vylepšování postavy a odemykání nových dovedností, žádné zvýhodňování hráčů ani futuristické vybavení. Jen vy, vaše zbraň a vaše schopnost ji použít.ss2

Kdo by nechtěl s německou karabinou nebo americkou „Garandkou“ prohánět nepřátele v Carentanu nebo Bastogne? Ano, ve hře se samozřejmě dočkáme i klasických lokací, které kvůli druhé světové válce prosluly. Tým Bulkhead Interactive dokonce osobně vyrazil do Normandie, aby prozkoumal prostředí a ve hře ho zobrazil co nejautentičtěji. Hra bude obsahovat pouze mapy ze západní fronty po vylodění spojeneckých vojsk, ale pokud na trhu uspěje, dá se předpokládat i vývoj dalších map. I herní módy budou klasické – capture the flag, deathmatch, domination. Vývojáři slibují ale i nové, zatím nespecifikované.

Atraktivitu hry pak zvyšují drobné detaily, například osobnější vztah k postavě. Bude možné upravovat vzhled vojáka i vzhled zbraní, například ji půjde pojmenovat a jméno „vyrýt“ na pažbu – jako to vojáci běžně dělali. Kreativita bojovníků neměla meze a vzhledem k tomu, že vývojáři nelenili a strávili spoustu času v muzeích druhé světové války, můžeme v tomto ohledu počítat s širokou škálou různých úprav vzhledu. Kosmetické úpravy bývají často za další peníze navíc, ale autoři se naštěstí nechali slyšet, že žádné tak nenáviděné mikrotranskace ve hře obsaženy vůbec nebudou. Zdá se tedy, že na obzoru je poměrně slibná poctivá střílečka z druhé světové války, vyvíjená fanoušky žánru a nadšenci, kterým chybí staré herní klasiky. Doufejme, že to k úspěchu bude stačit.

KOUKNI SE  Gran Turismo 7 spustilo předprodej

V současné době shání vývojáři na tvorbu hry finance skrze komunitní financování na serveru Kickstarter. Pokud je chcete podpořit a zároveň si tak hru předobjednat, můžete tak učinit zde. Battalion 1944 bude možné hrát na konzolích i na PC. Na záběry ze hry se můžete podívat zde.

 

Jan Marek

 

Zdroj: Kickstarter, www.battaliongame.com

Předchozí článek7 zajímavostí o Leonardu DiCapriovi
Následující článekRECENZE: Nejkrutější měsíc zabíjel v Three Pines

1 komentář

  1. Chci aby tato pecka do přištiho roku vyšla a doufam že vyjde Battalion 1944.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 + 9 =