Avatar 2: V cirkusovém šapitó i 11 kilometrů pod mořem

O tom, že James Cameron už delší dobu připravuje nejen jedno, ale rovnou tři pokračování velice úspěšného snímku Avatar, už se ví. Méně informací však máme o tom, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Momentálně se natáčí druhý a třetí díl. Co tedy o pokračování zatím víme?

Původní zprávy tvrdily, že prvního pokračování bychom se měli dočkat na Vánoce 2017, roky 2018 a 2019 se poté měly nést ve znamení Avataru 3, respektive Avataru 4. Nově se však datum 25. prosince 2017 zpochybňuje, třetího a čtvrtého dílu bychom se tedy klidně mohli dočkat až na začátku třetí dekády tohoto století.

Všechna pokračování by měly tvořit celek, nicméně děj každého z filmů by měl mít vlastní zápletku a rozuzlení. Stejně jako v prvním díle, i v dalších se tvorby scénářů ujal sám režisér. „Právě teď znovu projíždím všechny tři scénáře, ale už se jedná pouze o úpravy. Psaní probíhalo souběžně s navrhováním postav a zvířat. Ty už jsou v podstatě hotové.“ prozradil Cameron magazínu Entertainment weekly.

Avatar 2 by mohl být spojen s představením jednoho ze souborů Cirque du Soleil, nazvaným Toruk – The First Flight. Kanadská artistická společnost s tímto představením již od prosince 2015 objíždí Severní Ameriku. Přestože u představení Cirque du Soleil převažuje akrobatická stránka, děj není nijak upozaděn. Toruk – The First Flight nás vrací 3000 let před děj Avataru. Slovo Toruk označuje v jazyce obyvatel Pandory červeno-oranžového létajícího dravce. A právě první projížďku na tomto neobyčejném zvířeti představení zachycuje.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: česká stopa na festivalu v Karlových Varech

Mluví se také o tom, že James Cameron plánuje natočit několik scén filmu pod hladinou oceánu, konkrétně v nejhlubší části Mariánského příkopu a vůbec celého světového oceánu, v hloubce přes 11 kilometrů. Údajně už si objednal zakázkově vyrobenou ponorku, díky níž se do hloubky, kde tlak na jeden čtvereční centimetr přesahuje jednu tunu, dostane. To se ostatně podařilo pouze dvěma  lidem. V roce 1960 se do Challenger Deep, což je právě nejhlubší místo na zeměkouli, vydali průzkumníci Andy Rechnitzer a Jacques Picard. Těžko říct, co bude James Cameron natáčet na černém dnu Tichého oceánu, když jsme si v prvním díle spojili Pandoru s fantastickými barvami.

Na jednašedesátiletého režiséra, který se proslavil obrovským úspěchem filmů jako Titanic, Terminátor nebo Vetřelci, jsou samozřejmě kladená velmi vysoká očekávání. Sám režisér a scénárista však již několikrát ukázal, že natočit skvělá pokračování dokáže.

 

Jan Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three × one =