Assassins´s Creed Origin nás zavede na samotný počátek

Assassins´s Creed je kult. Opravdu. Od prvního dílu této epické hry uplynulo již něco kolem deseti let. Hned však bylo jasné, že je tu hra, která nemá ve svém obsahu, vzhledu ale i hratelnosti obdoby. Kombinace historického tématu s moderní současností bylo přesně to, co hráči po celém světe hltali jako smyslů zbavení, a tak byl zlatý důl na světě.

Hoši z Montrealu se okamžitě začali řídit pravidlem „kout železo, dokud je žhavé“, a tak nám rok co rok vytvářeli další a další díly. Jenže pokud do toho želízka budete mlátit dlouho, tak se unaví a je úplně jedno, jestli je žhavé. Stejně tak to bohužel dopadlo i se sérií Assassins´s Creed.  V roce 2014 na naše počítače dorazila hra s podtitulem Unity. Odehrávala se za francouzké revoluce a už na první pohled bylo vidět, že byla ušita horkou jehlou. Hromada glitchů, chyb a příběh který taky za moc nestál. V dalším roce vyšel díl s podtitulem Syndicate, a to už se tvůrci snažili posunout sérii o něco dál. Prostředí Londýna během průmyslové revoluce znělo hodně zajímavě, ale výsledek byl nemastný, neslaný a každému kdo jej hrál, zbyla na konci jen hořká pachuť v puse. Pak nastala doba temna nebo chcete-li nová doba. Bylo na čase sérii trošičku zpomalit a vrátit se hezky ke kořenům. Letos na E3 Ubisoft odhalil nový díl s názvem Origin. Jak příznačné.

KOUKNI SE  Report z KVIFF – Půlnoční běsi ve Varech #1: Artušovská legenda o zbabělci a monstru

Důležité informace o hře Vampyr naleznete zde[/button]

Kolébka civilizace

Jak už název napovídá, jedná se o jistý počátek, počátek samotných Asasínů. A tak i dějová linie je vhodně zasazena na začátek veškeré civilizace – do Egypta. Přesněji řečeno období, kdy Egypt prosperoval za vlády největší intrikánky v celých dějinách. Řeč není o nikom jiném než o samotné Kleopatře. Takže jde o dobu, kdy už majestátní pyramidy stály a jejich špice se honosily čistým zlatem. Egypt byl v rozmachu a rozpínal se. Když si představíte Egypt, tak vás určitě napadnou pyramidy, sfingy a nějaký ten písek. Není tomu tak. Kromě zmíněných pouští a pyramid, byl Egypt velkou obchodní tepnou, u delty řeky Nil bujela fauna i flóra. Mimo Egypt navštívíte i jiná význačná města své doby jako jsou například Alexandrie, kde si turisticky zběhlí hráči najdou své oblíbené památky.

Musím pochválit zasazení. Pro mě osobně je to doba, která má jistě hodně co nabídnout. Ať už se jedná o prostředí, tak i o samotnou Egyptskou kulturu a mytologii.

 

Nová postava

Jak už to tak bývá, v každém díle hrajete za novou postavu. Letos se seznámíme s postavou jménem Bayek. Bayek je jedním z posledních Medžajů, což je něco jako obdoba Egyptské policie. Má jasně daný cíl a jde si tvrdě za ním. Bohužel o příběhu nejsou žádné velké informace, snad jen to, že se jedná o úplný počátek všech asasínů, takže se dá předpokládat, že náš hrdina Bayek bude přímo u jeho zrodu, ba co možná i jeden z jeho samotných zakladatelů.

KOUKNI SE  Sunless Sea zdarma na Epic Games Store

 

Tak vás je víc?

Velkou proměnou prošel samotný bojový systém. Už nejste superhrdinou, který si poradí i s vícenásobnou převahou. Pokud vás obklopí třeba šest nepřátel, tak vaše šance na přežití nebudou moc vysoké. Dost záležet bude na novém RPG prvku, kde si postupem hry budete odemykat nové bojové schopnosti a dovednosti. Strom je rozdělen na tři skupiny. Seer, ve které získáváte dovednosti vhodné na interakci s okolním světem, Warrior, ve kterém si budujete čistě bojové schopnosti a Hunter, kde využíváte craftování z ulovených zvířat jako jsou hroši, krokodýli a jim podobní. Navíc to vylepší i vaše stealth schopnosti, na které AC Origin na rozdíl od předchozích dílů více staví.

Jsi mým zvědem, mýma očima

Každý fanoušek série ví, že symbolem hry je orel. V předchozích dílech nám převážně ukazoval místa, na které když vyšplháme, tak si otevřeme přehled o lokaci, a samozřejmě byl u toho, když jsme se střemhlav řítili do vhodně umístěné kopky sena. Nyní se stává orel vaším parťákem, který se stane vaším zrakem i kolegou v boji. Odhaluje lokace a je jakousi obdobou drona, který je nyní dost v módě co se her týče. (Jsem zvědavý, která z her přijde s prvním fidget spinnerem). Není ale jen dobrým pozorovatelem, můžete ho využít na zaútočení na nepřátele a odvést jeho pozornost. Samozřejmě se ale musíte tyto dovednosti naučit.

KOUKNI SE  Nedávno vydaný eFootball vypadá tragicky

 

Kudy se vydat

Tvůrci opustili klasickou mini mapu, na které se vám ukazují cíle a směr mise. Mapa tu sice bude, ale ne v klasické podobě. Neřekne vám kde stojíte, ani kam máte jít. Autoři tím chtěli stejně jako například tvůrci hry Far Cry 5 donutit hráče, aby si více vychutnávali svět a učili se jej zapamatovat. Stejně tak, jak to chodí v reálném životě.

Osobně se nemohu dočkat. Hra vypadá k světu a už teď je jasné, že rok k dobru, který si od posledního dílu autoři vzali na vylepšování hry nepřijde vniveč. Možná se konečně dostaneme k novému Asasínovi, který nám nabídne nové možnosti a zážitky podobné těm, které jsme zažívali s prvními díly.  Tato série si to totiž zaslouží jako sůl.

Adam Dvořák

Předchozí článekRecenze: Čekání na Bojanglese je dojemné a nostalgické
Následující článekKnižní NEj: Dobré knihy, které vás zaručeně rozpláčou

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 − 11 =