Assassins Creed a Watch dogs jsou si blíž, než byste čekali

Nedávno vyšel další díl z assassinovské série a recenze na něj pějí jen samou chválu. Je vidět, že se roční pauza autorům vyplatila a konečně po pár letech vydali plnohodnotný a velmi kvalitní díl. Ubisoft, firma, která stojí za touto sérií, pracuje samozřejmě na mnoha dalších projektech.

Jedním z nich je poměrně diskutovaný a kontroverzní titul Watch dogs (mimochodem byl nedávno Ubisoftem na svých stránkách zpřístupněn zcela zdarma). No a jelikož autoři do obou her nenápadně umisťovali malé či velké easter eggy, odkazující na propojenost celého universa, ozývali se čím dál tím více fanoušci prahnoucí po odpovědích. Dlouhou dobu se Ubisoft k tomuto tématu nevyjadřoval a nebo jen vždy potvrdil, že se jedná jen o nadsázku a nevinný žert. Nyní se ale ukazuje, že je všechno jinak.

V posledním díle jedné z nejvýdělečnějších značek studia s názvem Assassins Creed: Origins se konečně fanoušci dočkali zadostiučinění. Objevil se zde totiž přímo záběr z vraždy Olivera Gerneaua (známého z předchozích dílu, hlavně z Black Flag).

Na tom by nebylo samo o sobě nic zvláštního, kdyby se o jeho smrt nepostarala hlavní postava z právě jmenované hry Watch dogs- Aiden Pierce, charakter, za kterého ve Watch dogs hrajete, je jasně rozpoznatelný na záběrech z průmyslové kamery, které jsou v Origins prezentovány. Třešnička na dortu je také to, že se jedná o vedlejší misi ve Watchdogs, kterou si u hlavního hrdiny objednalo jakési tajemné „Bratrstvo“.  Uvidíme, jestli jde jen o zajímavou jednohubku, která nebude mít větší dopad na obě hry a nebo se snad jednou dočkáme pořádného herního meshupu?

KOUKNI SE  Xbox Series X je odpovědí na novou generaci konzolí

 

Adam Dvořák

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

sixteen − four =