Nintendo, respektive konzole Switch má nový hit. Nový Animal Crossing: Ner Horizons si vede opravdu skvěle a trhá rekord za rekordem.

Pokud jste o Animal Crossing nikdy neslyšeli, prozradím vám, že jde o hru, kde se staráte o svůj vlastní ostrov a jeho obyvatele. Přitom navíc pěstujete rostlinky, chytáte ryby nebo brouky, obchodujete anebo cestujete po ostrovech jiných hráčů. Na první pohled se zdá, že to nebude žádná zábava, ale opak je pravdou. Sám, ještě doteď, někdy zapnu předchozí díl s názvem New Leaf na svém Nintendu 3DS a neskutečně se u toho bavím. Velmi specifická hratelnost je asi největší devízou této hry.

V Japonsku trhá nový díl Animal Crossing rekordy. New Horizons se prodalo za první tři dny skoro 2 miliony kopií, což je o půl milionu více, než tomu bylo u minulého rekordmana Pokémon Swors and Shield. Navíc data obsahuji jen prodeje fyzických kopií, tudíž výsledná čísla budou ještě o dost vyšší. Jen pro zajímavost dodám, že předchozího dílu New Leaf se prodalo za první tři dny prodejů něco málo přes 700 tisíc kopií. Nutno doplnit, že se hra prodávala jen pro handheld 3DS.

Zajímavostí je, že vydání nového dílu Animal Crossing výrazně nakoplo prodeje samotné konzole Nintendo Switch. Ne, že by se již předtím neprodávala dobře, ale po vydání New Horizons se prodeje vyhouply o 585 procent, což je šílené číslo. Za minulý týden se prodalo necelých 400 tisíc kusů Switche. Celkově si již svého majitele našlo více jak 13 milionů kusů této úspěšné konzole.

Martin Kudělka

Předchozí článekZahrajte si demo remaku Resident Evil 3
Následující článekHerečky, které si užívají nahotu při natáčení

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three + two =