AUDIOKNIHA: Andělé a démoni – můžete i nemusíte věřit…

Dan Brown: Andělé a démoni – můžete i nemusíte věřit…

andele-a-demoni-duzeKniha Andělé a démoni amerického spisovatele úspěšných thrillerů vyšla v roce 2000 a je první knihou, ve které se objevuje harvardský profesor Robert Langdon. Dan Brown se proslavil po celém světě až díky své čtvrté knize, kterou byla Šifra mistra Leonarda, v novějším překladu uváděná také jako Da Vinciho kód. Ale zpět ke knize Andělé a démoni, které se po celém světě prodalo na desítky milionů výtisků, v roce 2009 byla zfilmována a nyní si ji můžete zakoupit jako audioknihu na www.audioteka.cz.

Kdopak by neznal hlas Miroslava Táborského, který dabuje například Voldemorta v Harry Potterovi nebo pana Telekuka v Karlíkovi a továrně na čokoládu? Jeho hlas je nezaměnitelný a právě ten propůjčil také audioknize Andělé a démoni. Knihu čte bravurně, mění hlas dle situace, postav a děje. Kniha v jeho podání získala o další pomyslnou hvězdu navíc.

Pokud by se ještě našel někdo, kdo knihu nečetl nebo ještě hůře – kdo neviděl ani film, tak audiokniha je pro něj tou jasnou volbou. Opět se posluchač setkává s již zmíněným profesorem Langdonem, který je tentokrát zapojen do vyšetřování vraždy vědce a kněze Leonarda Vetry. V knize je popisován a rozvíjen konfliktní příběh mezi římskokatolickou církví a ilumináty – tajné bratrstvo, složené z vědců, které si kladlo za cíl likvidaci církve. Autor více než dokonale skloubil historická fakta se svou fantazií a vznikla kniha, která rozhodně nenudí! Dle mého názoru jsou Andělé a démoni Brownovým nejlepším dílem, ať se mi Da Vinciho kód i další jeho knihy líbily, tak Anděle a démony nepřevyšuje žádná. Kniha je skvěle napsána, má spád a Miroslav Táborský jí v audio podání rozhodně neublížil, spíše naopak.

KOUKNI SE  Nástěnný kalendář: Miluj svůj život 2024

Takže pro dlouhou jízdu autem či autobusem, při dlouhých jarních večerech si určitě poslechněte Anděle a démony – nezklamou vás!

 

Lenka Juračková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

20 + 15 =