A Way Out – pořádný útěk za vytouženou svobodou

Vykoupení z věznice Shawshank, Útěk z Alcatrazu, Motýlek, Frajer Luke a mnoho, mnoho dalších. Filmy z vězeňského prostředí mají něco do sebe. Kombinace uzavřeného prostoru s přísným režimem a touha po svobodě dělá z příběhu slušně dramatickou podívanou. A teď si představte, že si budete moci zahrát i takovou hru, a ne jen tak ledajakou.

 

Všichni jsou nevinní

Novinka od EA Origins The Way Out má opravdu silný potenciál. Jedná se o kooperativní akční hru, ve které jde o to, jak už samotný název napovídá, dostat se ven z vězení a opět pocítit opojnou chuť svobody. Ve hře hrajete za dvě postavy – Vincenta a Lea (pravděpodobně neprávem obviněné). A právě tito hrdinové se rozhodnou jednoho dne utéct. Jenomže za prvním plotem vězeňského komplexu to nekončí, a tak nás čeká pronásledování od neústupných policistů, skrývačky v lese a určitě tu bude místo i pro pořádné automobilové honičky.

 

Originální kooperace

Way Out využívá hru kooperace opravdu po svém. Hru vidíte klasicky z pohledu třetí osoby a hrát ji budete moci online, ale sami vývojáři tvrdí, že lepší bude, když vašeho spoluhráče uvidíte přímo po svém boku. Příběhy obou hráčů totiž probíhají najednou. Tím je myšleno to, že nebudete muset čekat na to, až se váš spoluhráč vypovídá s nějakou postavou. Ne, mezitím bude probíhat i váš příběh, a tak se může stát, že jedna postava si vychutnává vášnivý rozhovor, a vy jej mezitím kryjete před palbou nepřátel. Nebo budete řídit, a kolega se pokusí setřást pronásledovatele.

KOUKNI SE  Trenérské bitvy v Pokemon GO: Jak fungují, jak začít a více

Přesné datum vydání hry není známo. Víme jen letopočet a ten je nastaven na rok 2018. The Way Out vypadá podle traileru a obrázků jako temná surová hra plná drsných momentů spojených se zběsilým útokem na druhou stranu ostnatého drátu. Nejlepší ale bude, když se na trailer podíváte sami. Každopádně by se mohlo klidně jednat o hru roku.

Adam Dvořák

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 − 9 =