7 šílených knižních vypravěčů

Znáte tu klasickou představu hlavního hrdiny? Odvážného, s opravdovou kuráží, který dokáže pomocí svého důvtipu odhalovat vrahy jako na běžícím páse nebo vybruslit  i z těch nejpodivnějších situací? Hlavní hrdina, který se vždy chová čestně, nikdy ho nezláká temná strana Síly a svým charismatem si získá všechny čtenáře?

Takových hrdinů jsou plné knihy a regály v knihkupectvích. Pokud máte zájem vyzkoušet pro změnu  něco jiného, pusťte se do knihy s tak trochu jiným hrdinou. Šíleným hrdinou. Představíme vám 7 šílených vypravěčů. Možná se s nimi nebudete chtít kamarádit, ale svět z jejich pohledu je zajímavější a čtení návykovější.

 1) Ty – Caroline Kepnes

Joe  pracuje v knihkupectví, nemá rád Dana Browna a čeká na moment, kdy do jeho obchodu vstoupí krásná Guinevere Becková. V tu chvíli, jako kdyby ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Joe je se svou milou i ve chvílích, kdy to ona vůbec netuší. Jejich obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti a číst knihu z Joeho pohledu je dokonalou ukázkou chorobné posedlosti. Při čtení vám rozhodně bude trochu úzko.

  2) Zmizelá-  Jillian Flynn

KOUKNI SE  Čerstvě napečené a voňavé knihy

Amy a Nick. Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může klamat…
Amy zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? A jak ji poznat?
Amy Dunnová je zatraceně chytrá, bezcitná a se sklonem pro dramatičnost.  To vám ukáže psychothriller Zmizelá, který se stal fenoménem.

 

3) Neopouštěj mě – Kazuo Ishiguro

Zdánlivě jednoduchý příběh, z kterého trochu mrazí, v sobě ukrývá trochu jiný druh šílenství. Vypravěčem je třicetiletá bývalá studentka školy Hailshamu. Všichni studenti Hailshamu jsou trochu zvláštní. Izolovaní od okolního světa, od narození vychovávaní jako dárci orgánů, kteří zachraňují životy bohatým. A jsou s tím naprosto smíření. Kniha obsahuje prvky sci-fi a přinese vám vyprávění z pohledu hrdinky, která si vůbec neumí představit jiný úděl, než právě tento. Neopouštěj mě je  bolavé a nezapomenutelné drama. 

 

 4) Drasticky děsivý Dexter – Jeff Lindsay
Dexter Morgan není právě typ člověka, kterého byste si přivedli domů a představili ho rodičům. Je zábavný a má ironický smysl pro humor, ale jedna z jeho charakterových vad může působit dost odrazujícím dojmem. Má totiž vražedné sklony. V jádru je dokonalým gentlemanem, občas ale propadne nutkání někoho podříznout. Naštěstí se drží svého kodexu…
Originální thriller o sériovém vrahovi, napsaný čtivým a ironickým stylem, ve vás určitě probudí nadšení. Jen si vzpomeňte na stejnojmenný seriál. Dexter by možná nebyl vaším nejlepším přítelem, ale jako osobnost je rozhodně originální.

KOUKNI SE  Tři nejprodávanější knihy měsíce února 2023

5) Mlčení jehňátek – Thomas Harris

Ukázka dalšího šíleného vypravěče, sériového vraha, který je opravdu psychopat a sociopat. Hannibal Lecter je vysoce inteligentní soudní psychiatr a mimo jiné i kanibal a sériový vrah. Nezní to dost šíleně? Přesto autor jeho příběh podal tak, že mu leckdy budete i fandit.

 6) Nejšťastnější dívka na světě – Jessica Knoll

Ani Fanelli je ztělesněním mladé, moderní ženy. Je posedlá svou image, krutá a tak trochu proradná. Jako teenegerka zažila  šokující veřejné ponížení a od té doby zoufale hledá sama sebe. Teď, když má úžasnou práci, perfektní a drahý šatník a pohledného aristokratického snoubence, stojí na prahu vysněného života.30 Jenomže Ani má tajemství. Hluboko v její minulosti je pohřbeno něco, co ji stále pronásleduje, něco osobního a bolestného, co hrozí, že vybublá na povrch a všechno zničí. Kniha Nejšťastnější dívka na světě vám nabídne pozoruhodný náhled do života ženy, která touží mít všechno a udělá proto vše, co je v jejích silách.

7) Ostrov lhářů – E. Lockhart 

Soukromý ostrov, letní hrátky, skupina čtyř přátel- lhářů a  jedna velice bystrá dívka, se kterou je však něco v nepořádku. Cadence Sinclairová přijíždí na soukromý ostrov, strávit na něm další úžasné léto se svými přáteli.Jenže je tu něco, v její paměti, co si nevybavuje, ale co ji bolí. Jsou tu lži, tajemství a ukrytá pravda. Ostrov lhářů vám ukáže jak si z nás naše mysl občas dělá blázny. Kniha je zdařilým dumáním nad mladou láskou, nástrahami naší paměti a se skutečně obdivuhodným a klikatým koncem.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce května

 

Sabina Poláková

úvodní foto: wallpaperscraft.com


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × one =