6 zajímavostí, které jste o skateboardingu určitě nevěděli

Zajímáte se o skateboarding a jízda na prkně se stala nedílnou součástí vašeho života? Líbí se vám svoboda, kterou prožíváte, když se ulicemi proháníte na svém skatu? Pokud se řadíte mezi skejťáky žijící tímto sportem tělem i duší, pak vás určitě nadchne dnešní článek, ve kterém se dozvíte 6 zajímavostí, které jste o skateboardingu nevěděli.

Věděli jste, že…

…první podobu skatu vymysleli surfaři?

Říká se, že za vznik úplně prvního skatu stojí surfaři, kterým chyběl svobodný pocit tzv. vlnění, jež dobře znali z moře a vln, i na pevnině. Potřebovali vymyslet něco, čemu by se mohli věnovat i mimo vodu a právě v tuhle dobu vzniklo označení Sidewalk Surfer neboli chodníkový surfař.

…se skateboarding v České republice poprvé objevil na Strahově?

Počátky českého skateboardingu se datují k roku 1977 a vůbec poprvé se na prkně začalo jezdit na Strahově. Poté se zájem o jízdu na prkně přesunul do Plzně nebo Poličky, která byla svého času vyhlášená jako slalomářské město.

…světový rekord v ollie drží Danny Wainwright?

Každý správný skejťák ví, co je to ollie. Jedná se o základní trik na skateboardu, kdy vyskočíte do vzduchu, aniž byste se rukama či nohama dotýkali země. Rekord v tomto triku drží Danny Wainwright, který se pyšní tím, že překonal 113 cm. Držitel českého rekordu je Adam Pelc se svými 101 cm.

KOUKNI SE  5 důvodů, proč by měli světu vládnout krásní lidé

…se skateboarding používá v armádě?

Možná vás překvapí, že se skateboarding, který většina z nás považuje za volnočasovou aktivitu, využívá i v armádě. K čemu přesně? Skateboarding je využíván k manévrování uvnitř budov, kde je zapotřebí odhalit dráty, které by mohly spustit pasti.

…z České republiky pochází cca 10 velkých světových značek?

Pokud jde o oblečení na skateboard, pak možná nevíte, že cca 10 velkých světových značek, které se nosí jak tady u nás, tak i jinde ve světě, je původem právě z České republiky. Jedná se například o Ambassadors, Nugget, Meatfly nebo Horsefeathers.

…skateboarding má svůj svátek?

I tento sport má svůj svátek. Jde o známý Go Skateboarding Day, který vytvořila Mezinárodní asociace skateboardových společností na podporu skateboardingu.

CHB

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 2 =