František Kotleta patří bezesporu mezi nejvýraznější postavy české fantasy a sci-fi literární komunity. My se podíváme na to nejzajímavější z jeho tvorby.

František Kotleta, vlastním jménem Leoš Kyša, je uznávaný spisovatel, bývalý novinář a člen Českého klubu skeptiků. Patří mezi nejvýraznější jména české fantastiky. Jeho díla se často vyznačuji drsným, místy až brutálním humorem. Kotleta má na kontě již hezkou řádku titulů, které se žánrově pohybují od fantasy, přes postapokalyptické romány, až po sci-fi. V tomto článku se podíváme na podle nás pět nejzajímavějších titulů, které František Kotleta napsal.

5Spad

Úvodní díl třídílné postapokalyptické série. Po několika válkách skončil svět v troskách. Pár desítek tisíc lidí se uchýlilo do Prahy, kde se snaží uchovat civilizaci. Bohužel zbytek světa nemá zájem o civilizovaný život, jelikož jedinými starostmi je přežít. Příběh popisuje skupinu válečných veteránů, kteří jsou nuceni opustit Prahu a vydat se na velmi nebezpečnou cestu. Nejenom tahle kniha, ale celá série stojí za to.

Knihu si můžete pořídit zde.

Zpátky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

19 − 15 =