5x chuť a co prozradí o vaší osobnosti

Nejedna studie provedená během minulých let dokazuje, že jsme opravdu to, co jíme. Přestože ve výběru stravy hraje roli také dostupnost, kultura, osobnostní návyky a samozřejmě případná zdravotní omezení, osobnostní rysy mají podle výzkumníků rovněž významný podíl. Jaký, to zjistíte v tomto článku.

1Pálivá chuť

Holdujete kořeněnému jídlu? Pak pravděpodobně rádi riskujete a k životu potřebujete jistou dávku adrenalinu. Studie objevily, že milovníci ostrých a pálivých chutí jsou pravděpodobně ti, kteří se budou s oblibou prohánět na nejrychlejších horských dráhách světa, skákat bungee-jumping nebo si alespoň pořádně vychutnávat velké párty, na nichž budou nepřehlédnutelným středem pozornosti.

2Sladká chuť

Pokud máte rádi sladké (bombony, sušenky, zákusky a další cukrovinky všeho druhu), pravděpodobně to znamená, že jste milé a přátelské povahy. Opravdoví drahoušci a „cukroušci.“ Preference pro sladkou chuť se podle četných studií pojí s takovými osobnostními vlastnostmi, jako jsou pomáhání druhým, ochota podělit se nebo dobrovolnictví a altruismus. Samostatnou kapitolou jsou milovníci čokolády, kteří jednají podle svého srdce, jsou zranitelní a emocionální – nebo je tak alespoň vnímají druzí.

3Hořká chuť

Jestliže máte rádi rádi hořké, následující odstavec vás asi moc nepotěší – podle výzkumu jste totiž dost možná psychopat nebo přinejmenším alespoň pořádný narcis. To se týká především těch, kteří cíleně vyhledávají chuť grepu, toniku nebo čisté černé kávy. Druhý informační zdroj je naštěstí v hodnocení mnohem milosrdnější a osoby, které si pochutnávají na hořkém, vidí jako výborné řečníky schopné skvěle „prodat“ vlastní názor, kteří se navíc nebojí zkoušet nové věci (v oblasti jídla především).

KOUKNI SE  Nejodpornější jídla na světě. Máte odvahu to sníst?

4Kyselá chuť

Milovníci citronů a dalších citrusovitých plodin údajně vždy nejprve přemýšlí a až pak jednají. Protože jsou někdy až moc opatrní, mají tendenci o věcech až příliš úzkostlivě přemýšlet, což je může dohnat do pořádného stresu. Naopak mezi výrazné kladné stránky patří originalita a kreativita.

5Slaná chuť

Solíte rádi a hodně, ideálně ještě před tím, než jste jídlo vůbec ochutnali? Zřejmě jste ambiciózní a rádi si dáváte vysoké cíle. Vaší silnou stránkou je schopnost motivovat k výkonům nejen sebe, ale i druhé. Pozor však na přepracování a vyhoření, ke kterým občas míváte sklony. Zajímavostí je, že jakožto milovníci slaného jste pravděpodobně vlastníky většího počtu chuťových pohárků, než je tomu u běžné populace.

Monika Pospíšilová

Převzato a volně přeloženo z tasteforlife.com a broadly.vice.com
Úvodní foto: Pixabay.com
Obrázky v textu: Pixabay.com

Předchozí článekRecenze: Poslední paní Parishová
Následující článekNejvtipnější filmové výhružky všech dob

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − 15 =