5 tipů na to, jak skolit podzimní nachlazení

Ve vzduchu je cítit podzim a spolu s ním často přichází i různá nachlazení a chřipky. Pokud se nechcete ládovat chemickými léky, vyzkoušejte tipy z přírodní lékárničky.

5

Výsledek obrázku pro čaj

Zeptejte se babičky, jestli nemá ve spíži nasušené nějaké bylinky. Na nachlazení se nejlépe hodí šípky, jitrocel, lípa a černý bez. Můžete je popíjet každý zvlášť nebo smíchat dohromady a vychutnat si tak super zdravý léčebný nápoj. Čaj pijte několikrát denně, přidat můžete i med.

4Obklopte se cibulí 

Výsledek obrázku pro cibuleMyslíme to vážně! Cibule působí dezinfekčně a dokáže léčit. Můžete si dát do ponožek na chodidla cibuli a nechat působit přes noc. Také ji zavěste kousek od vaší hlavy k posteli. Tím, jak budete její odér přes noc dýchat, se vám pročistí dýchací cesty a ráno vám bude lépe.

3Větrejte! 

Výsledek obrázku pro okno, zahrada

Dýchací cest ypotřebují čerstvý vzduch, proto mu ho dopřejte. Pravidelně větrejte a klidně spěte u pootevřeného okna. Nezapomínejte ani na pravidelné procházky, i pokud jste nachlazení. Je to mnohem lepší volba než ležet v místnosti plné vydýchaného vzduchu.

2Dopujte se vitamíny 

Výsledek obrázku pro citron

Spoustu ovoce byste měli konzumovat nejen, když jste nachlazení, ale kdykoliv v průběhu roku jako prevenci. Při nemoci zvyšte vitamín C, grapefruity, pomeranče či rakytník jsou jich plné. Zkuste i tzv. šumáky, které prostě zalijete vodou, vypijete a rázem doplníte potřebné vitamíny.

1Jezte česnek 

Výsledek obrázku pro česnek

Otřepali jste se při představě toho, že budete konzumovat syrový česnek? Uznáváme, že to není nejlepší pochoutka na světě, ale jde o skvělé přírodní antibiotikum. Dejte si každý den stroužek a vaše imunita vám poděkuje!

KOUKNI SE  Léčivé a magické účinky stromů

A jaké jsou vaše tipy na překonání nachlazení? Dejte nám vědět do komentářů!

Bára Aydin

 

 

Předchozí článekNový pětiminutový trailer na Aquamana od Jamese Wana
Následující článekRecenze: Zničím tě a vezmu si, co je mé

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four × 1 =