5 rad předtím, než půjdete do sexu s šéfem

Podle statistik se do nadřízeného zamiluje celých padesát procent žen mladších třiceti let. Šedesát procent kancelářských pracovníků si alespoň jednou za život našlo lásku v kanceláři. Vztah nadřízený-podřízená je v tomto výčtu zastoupen více než čtyřicetiprocentně. Předtím, než vstoupíte do sexuálního vztahu se svým šéfem, zodpovězte si těchto pět otázek.

1Kolik jich už ulovil?

Začalo to mezi vámi a šéfem jiskřit? Pravý čas na to si zjistit, kolik vašich současných či bývalých kolegyň už dokázal zprznit. K tomu se hodí dobré firemní kontakty. Když zjistíte, že pokosených žen byla celá řada, bylo by také dobré zjistit, jak potom dopadly.

2
Není vás víc?

Nastoupilo v krátkém sledu za sebou hned několik slečen a šéf flirtuje se všemi rovným dílem? Zůstaňte ostražitá. Také v tomto případě by mohlo jít o pouhé adrenalinové zpestření pracovních povinností, a nikoliv o opravdový zájem. Na to si přece sama sebe dost vážíte, nebo ne?

3
Nezneužívá postavení?

Otázka zcela na místě. Více než dvacet procent nadřízených mužů zkusilo své­ho postavení alespoň jednou využít. Odmítla jste šéfovo dvoření a on vám to vrací přes práci? Proč byste to měla být vy, kdo bude muset odejít? Nenechte si nic líbit. Dejte najevo (prozatím mezi čtyřma očima), že se umíte a budete bránit, klidně na vyšších místech. Mělo by to stačit. Zejména v nadnárodních společnostech se skandálu tohoto typu každý raději vyhne, než by ho nechal propuknout. Zničil by tím nejen sebe, ale i svou rodinu a blízké.

KOUKNI SE  Sex a stárnutí: jaké změny se stárnutím musíte v sexu očekávat a jak si i tak sex užít?

4Je diskrétní?

Vaše pozice mezi kolegy by se nesmír­ně ztížila, pokud by románek se šéfem vyšel najevo, neřkuli kdyby z toho pro vás vyplynuly nějaké výhody navrch. Jestliže si začnete s nadřízeným, zachovávejte maximální diskrétnost a totéž požadujte od něj. Ano – velmi mnoho slečen to přes postel bere k vyšším kariérním stupínkům nebo platům, jenže jejich pověsti to vždycky fatálně uškodí. Tohle opravdu nemáte zapotřebí.

Fakt, že muž, do kterého jste se zamilovala, vám šéfuje, je velká překážka. Nikoliv však nepřekonatelná, když oba nevybočíte z hranic obyčejné lidské slušnosti ani firemní kultury. Příležitostně si ovšem přece jen promluvte o tom, jestli by neměl jeden z vás z firmy výhledově odejít. Jako řešení velké lásky je to krok ideální.

5
Co vás tak láká?

Věděla to už Marilyn Monroe – moc je největší afrodisiakum. Nijak se netajila tím, že ji vlivní muži, schopní rozhodovat pod tlakem, nesmírně přitahují. Totéž pravděpodobně přivábilo vás (nic ve zlém). Velmi mnoho typicky kariérově nerovných vztahů vzniká v profesích, ve kterých jde opravdu o hodně. O prestiž i o peníze – lékaři se sestřičkami, piloti se stevardkami, bossové s asistentkami… Všechny ty ženy obdivují zpravidla stejné vlastnosti silných mužů: akčnost, rozvahu, velký vliv a schopnost správně se rozhodnout. Mimochodem… ruku na srdce – líbil by se vám ten samý dotyčný, kdy­by místo sezení za ředitelským stolem někde postával třeba jako recepční? 

KOUKNI SE  Je polykání semene škodlivé?

Charlie Brown

Předchozí článekDays Gone zamíří na PC, známe datum vydání
Následující článekTrailer: Armáda mrtvých Zacka Snydera

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 + nine =