5 „Přehajpovaných“ her, které skončily katastrofou

Hype, tedy jakási natěšenost a povědomí hráčů o titulu je dobrá věc, ale jen v únosné míře. Jakmile přesáhne určitou hranici, očekávání hráčů se často vyšplhají do nemyslitelných výšin (mnohdy díky nesplnitelným slibům vývojářů) a hra je potom samo sebou nenaplní. V tomhle článku si představíme několik her, které kolem sebe měly obrovský hype, ale nakonec (nejen) komerčně neuspěly.

5. Dead Island

Největší chybou, byť se tak na první pohled nezdá, bylo od tvůrců vydání úžasného traileru. Ten ve velké spoustě lidí vzbudil očekávání. Mnoho hráčů si říkalo: „Tohle nebude jen tak nějaká zombie hra!“. A vlastně měli i z části pravdu. Hra byla horší než jen tak nějaká zombie hra. K tomu přispěla hlavně chabá grafika, nedotažené herní mechaniky a gameplay, který po chvíli omrzel. Reputaci si tvůrci trochu zlepšili vydáním jejich další hry, Dying Light, která už byla mnohem lepší, než tenhle nepovedený pokus jménem Dead Island.

4. Watch Dogs

Ubisoft nějakým zázračným způsobem dokáže přimět neuvěřitelné množství lidí, aby byli natěšeni na jejich další hru, i po mnoha odbytých, nepovedených a nudných předchozích pokusech. To se mu povedlo i u titulu Watch Dogs. První záběry ukázaly hru tak úžasnou, že to snad ani nemohla být pravda! A hádejte co, taky to pravda nebyla! Tahle nudnější varianta GTA byla jen další lineární, obyčejnou hrou, která ani zdaleka nesplnila očekávání hráčů.

KOUKNI SE  Podrobnosti k DLC Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

3. CoD: Ghosts

Ne nadarmo byl tento díl Call of Duty označen za počátek konce této série. Vzhledem k tomu, že se mělo jednat o první next gen hru z frančízy, bylo hypu okolo vážně spousta. Když potom hra vyšla, všichni byli zklamáni. Dokonce se podle majority hráčů jedná o nejhorší Call Of Duty hru. Za neúspěchem krom nechutné grafiky, nebo multiplayeru dojícího své předchůdce stojí možná i fakt, že příběh byl jen vykrádačkou béčkových Hollywoodských filmů.

2. Fable (konkrétně třetí díl, ale celá série je známá nesplněnými sliby)

Stromy rostoucí v reálném čase, důvěryhodné chování postav, dynamické změny ve světě… To všechno a ještě mnohem víc mělo být ve hře Fable 3. Dokážete asi uhádnout, že se tak nakonec nestalo. To, co jsme dostali, bylo jen obyčejné, druhořadé fantasy RPG. Nebylo to špatné, ale to nehorázné množství lží za touto hrou je tak trochu odpudivá záležitost.

1. No Man’s Sky

O tomhle každý slyšel. Když měla minulý rok vycházet vesmírná objevitelská hra, bylo nám toho naslibováno opravdu hodně. At‘ už se jedná o náhodně generované planety s nespočetným množstvím fauny a flory, multiplayer, nebo hustokrutopřísný konec, nic z toho se ve skutečnosti nestalo. Po pár hodinách cestování po třech různých typech planet, vždy jen s jinou texturou, vás hra tak nějak přestala bavit, o to víc s vědomím, že tohle není to, co to mělo být. A to, že redditové příspěvky upozorňující na nespočet nesplněných slibů byly mazány, tak trochu zavání nepravostí.

KOUKNI SE  Podrobnosti k DLC Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

 

A co z toho vyplývá? To, že je na hru velký hype neznamená, že bude dobrá. Tak možná s koupí počkejte, než vyjdou nějaké recenze.

 

 

 

Howky

 

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 − nine =