Knižní nej: 5 nových mrazivých thrillerů

Zima je již nejspíše za námi, ale možná stále máte chuť na trochu mrazivé atmosféry. Přesněji řečeno na čtení, které vám zježí chlupy na rukou a vlije do žil adrenalin. Pokud po podobně napínavé detektivce nebo thrilleru toužíte, máte štěstí. Toto období jim přeje a pro nadšené čtenáře si nakladatelství připravila spoustu novinek. Pojďme se podívat na 5 nových mrazivých thrillerů, které vám ten správný mrazivý zážitek jistě poskytnou.

Noční lov – Robert Bryndza

Jedné horké červnové noci je detektiv Erika Fosterová přivolána k vraždě. Oběť, vážený  lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem utěsněným pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika a její tým tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje, pozoruje a čeká na vhodný moment, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Je v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika udělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavili a dopadli. Ale co když vrah sleduje i ji?

Noční lov je druhou knihou slovensko-britského autora Roberta Bryndzy, který u nás již překopal žebříčky bestsellerů se svojí úspěšnou Dívkou v ledu. Jeho románová prvotina měla jisté chybky, v Nočním lovu je však autor již zcela jistě dopiloval.

 

KOUKNI SE  Dobrodružné čtení pro malé i velké

Lovec králíků – Lars Kepler

Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým knižním trhákem. Lovec králíků je jednou z nejočekávanějších knih. Většina krimi fajnšmekrů považuje Keplera za sázku na jistotu, která nezklame.

Komisař  Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Jeden ze švédských ministrů byl totiž zavražděn a právě komisař Joona by mohl být klíčem k jeho nalezení. Komisař tak má před sebou těžký úkol – zastavit pachatele, který pravděpodobně plánuje další vraždy politických představitelů. Policie pracuje s verzí teroristického motivu, Joona však tuší, že oběti, kterých brzy bude víc, spojuje cosi jiného. On i jeho kolegyně musejí pracovat tajně a rychle, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. A brzy se ukáže tajemné pojítko. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.

 

Boj se tmy – Masterman Becky

Znáte už Brigid Quinnovou? Temperamentní dámu na prahu šedesátky, která loví vrahy, jako by nic a na potkání trousí vtipné hlášky? Jestli ne, je nejvyšší čas se seznámit. Bývalá agentka FBI Brigid Quinnová se totiž znovu vrací na scénu. Boj se tmy je pokračováním prvního dílu série s názvem Běsni a zuř. I přes pokročilý věk Brigid nedělá problém lovit vrahy  a je stále ve střehu. Teď však chce nechat vše špatné za sebou a vybudovat si  nový poklidný život s manželem. Po smrti švagrové se ujme sedmnáctileté neteře, která však začne projevovat nezdravý zájem o pitvání různorodé zvířeny. Brigid mezitím slíbí místnímu páru pomoc s vyšetřováním smrti jejich syna – ani to nakonec není snadné. Její dům přestává být útočištěm a všude jako by číhaly nové hrozby. Brigid neví, jestli může vůbec někomu věřit. Nebo je to jen tím, že se ďábel nastěhoval blíž?

KOUKNI SE  3 nejočekávanější detektivky

 

Smrt  zádech – Harlan Coben

Podobně jako Lars Kepler i Harlan Coben je považován za stálici knižní krimi scény a za mistra svého řemesla. Nyní čtenářům představuje svůj již devátý thriller, který má opět slibný potenciál stát se bestsellerem. Tentokrát je hlavní hrdinkou Maya Sternová, která přišla téměř o všechno, co drželo její život pohromadě. Coby elitní pilotka se během mise v Iráku dopustila osudové chyby a musela odejít z armády. Její sestra Claire byla zavražděna při loupežném přepadení a brzy nato se před Mayinýma očima stal obětí střelby také manžel Joe. Maya spolupracuje s policií při hledání Joeových vrahů a pokouší se nějak se se vším vyrovnat. Pár dní po Joeově pohřbu však na nahrávce natočené doma skrytou kamerou zahlédne něco, co její svět znovu převrátí vzhůru nohama…

 

Pohřbení – Kendra Elliot

Kendra Elliot patří ve své domovině mezi známé autorky. Pohřbení jsou jejím prvním thrillerem vydaným u nás. Kendra Elliot vyniká v propojení klasického thrilleru s trochou romantiky a často proto boduje právě u čtenářek. Pohřbení jsou jizvách na těle i na duši, o lásce i o hrůzném dávném zločinu.

Je tomu už osmnáct let, co se z lesa vynořil Chris Jacobs. Jediný ze školního autobusu plného dětí, které byly uneseny neznámo kam. Vyhublý, zmrzačený, bez vzpomínek na to, co se stalo.Když se nyní najde masový hrob jeho spolužáků, jeden mezi nimi chybí – bratr reportéra Michaela Brodyho. Zoufalý novinář má jedinou možnost, jak odhalit pravdu: nalézt Chrise Jacobse, o němž ale nikdo netuší, kde by mohl být. Neví to ani Chrisova sestra Jamie, která se rozhodne  v pátrání pomoci. Po Chrisových stopách se však nevydávají jen oni – odhalení pohřbených těl přiměje vraha, aby se i po tolika letech zbavil posledního žijícího svědka svého hrůzného činu…Dokážou Michael a Jamie nalézt Chrise a přiznat jeden druhému, co k sobě cítí, dřív než bude pozdě?

KOUKNI SE  Dlouhé prázdninové cestování s dětmi nemusí být martyrium

 

Sabina Poláková

úvodní foto: Pixabay.com

Předchozí článekZáleží na jednom životě? Přichází Torment: Tides of Numenera
Následující článekČtyři úsměvné soudy v herním průmyslu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 + fifteen =