5 nejzajímavějších knih o cestování časem

S příchodem podzimu možná mnozí z vás zatouží po návratu léta. Na další si musíte pár měsíců počkat nebo se vrátit v čase. Zdá se vám to nemožné? Ale kdepak, cestovat v čase zvládá spousta knižních hrdinů. Můžete se propadnout skrz kamenný kruh jako Claire Beauchampová, použít obraceč času jako Hermiona nebo patřit mezi obdařené časocestovacím genem. Pokud mezi tyto šťastlivce nepatříte, můžete si o jejich dobrodružstvích aspoň přečíst. Zprostředkovaně skrz jejich příběh si tak užijete nebezpečné výlety do minulosti, bitvy o nadvládu anebo pořádnou dávku romantiky a lásku napříč časem. Zde je pět nejzajímavějších knih o cestování časem.

1) Série Cizinka – Diana Gabaldon

l206026Popularita Cizinky vzrostla po uvedení stejnojmenného seriálu. Byla by však škoda zapomenout, že seriál má i svou knižní předlohu. Ačkoliv se jedná o starší dílo, pořád neztrácí nic ze svého kouzla. Lze ji zařadit mezi knihy o cestování v čase, navíc v sobě mistrně kombinuje  fantasy s historickým románem. Hlavní hrdinkou je zdravotní sestra Claire, která přijíždí se svým mužem na venkov, aby spolu prožili druhé líbánky. Poklidný venkov však skrývá nečekaná tajemství a místa, kde se dějí nezvyklé úkazy. Jedním z nich je kopec Craigh na Dun, kde Claire objeví kamenný kruh. Poté, co se dotkne kamene, propadne se o dvě stě let zpátky v čase. Ocitne se v době války mezi skotskými klany. Někteří z nich usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se setká s Jamesem Fraserem,  skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou. Claire se bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži a mezi dvěma životy.

KOUKNI SE  Bestseller: Robert Glover: Přestaň být hodným klukem

 

index2) Série Drahokamy – Kerstin Gier

Víte jistě, že nemáte časocestovací gen a není vaším úkolem zachránit svět? O své schopnosti skákat časem neví ani šestnáctiletá Gwendolyn, která žije v rodině plné tajemství. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. Nemůže se ale nechat unést svými pocity, protože mezitím má spoustu práce. Například naučit se tančit menuet , odolávat šarmantnímu Gideonovi nebo čelit vtipným hláškám jednoho drzého kamenného chrliče…

 

 

132880_big

3) Série Strážci času – Marianne Curley

Představte si, že byste mohli ovlivňovat minulost. Změnou jedné bezvýznamné události byste započali řetěz událostí vedoucích ke katastrofickému konci. Ovlivňovat minulost je nebezpečné a právě proto existují Strážci času, mezi které patří i Ethan. Pomáhá střežit současnost a budoucnost před členy Řádu chaosu, kteří chtějí zničit svět…

Trilogie Strážci času spadá do žánru young adult, ale patří k tomu nejlepšímu, co se v něm urodilo. Věřte, že se dočkáte mnoha výprav časem, lásky i dramatických scén.

 

big_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-3039834) Harry Potter a Prokleté dítě – dle J. K. Rowling

Určitě si ještě vzpomínáte na brýlatého čaroděje Harryho Pottera. Jeho doba ještě neskončila. Tentokrát se Harry vrací o 19 let starší a oživuje mrtvé. Přesněji jeho syn Albus  spolu s mladým Malfoyem, kteří míří poprvé do Bradavic a hned tam způsobí pořádný malér. Vydávají se zpět časem oživit postavy dávno mrtvé, jako Cedrika Diggoryho nebo dokonce Severuse Snapea. Nový příběh z kouzelnického světa je dostupný všem mudlům v podobě divadelního scénáře.

KOUKNI SE  Mrazivé krimi na letní období

 

koontz_zablesk5) Záblesk – Dean Koontz

Jedna méně známá kniha, která je však ukázkou toho jak americký mistr tajemna, Dean Koontz, kloubí horor, thriller a sci-fi, do jednoho strhujícího příběhu.

Laura Shaneová malém zemřela jako novorozeně. Zachránil ji tehdy podivný světlovlasý muž, který se zjevil v záblesku bouře. Byl to snad přízrak nebo ďábel? To se Laura dozví o několik let později, když ji tajemný cizinec opět vstoupí do života a zatáhne ji  do souboje o její život, ale i o existenci lidstva. A bitva to je pořádně epická, probíhá napříč časem i prostorem a může mít osudové následky…

 

Pořád je vám to málo? Porozhlédněte po čerstvých novinkách, jako je Pasažérka nebo naopak z knihovniček oprašte starší klasiky od mistrů žánru, například Stroj času od Herberta Wellse.

A při čtení pozor, ať se v těch hlubinách času neztratíte!

Sabina Poláková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × 5 =