Knižní nej: 5 nejlepších románů posledních tří let

Máme pro vás další novoroční bilancování. Tentokrát se podíváme na nejlepší romány posledních tří let. Jedná se o díla cenami ověnčená a čtenáři stále hojně vyhledávaná. Těšit se můžete na širokou škálu emocí, propracované postavy a rozmanité cesty, kterými se jejich příběhy budou ubírat.

Sedmilhářky

Vítejte v ženském kolektivu plném intrik, přetvářky a tajemství.  O tom, jestli má lež skutečně krátké nohy, nám povypráví Liane Moriarty. Jane, Celeste a Madeline, Tři hlavní hrdinky románu s psychologickými prvky. Ačkoliv se román na pultech objevil už před třemi lety, stále patří mezi nejvyhledávanější tituly svého žánru. Připoutá vás především velmi dobře vykreslenými postavami. Každá žena je jiná, každá má své tajemství. Pojďte zjistit, se kterou z nich se ztotožníte právě vy.

Cizinka

Kombinaci romantiky na pozadí historického prostředí okořeněná cestováním v čase a poctivou dávkou Skotska nabízí Diana Gabaldon. Nechte se společně s hlavní hrdinkou Clair přenést o pár století zpět do minulosti a spolu s ní objevte krásy, ale i nebezpečí neznámé doby, neznámého místa, neznámého muže… Ačkoliv první kniha z osmidílné série spatřila světla světa již v roce 2010, opětovnou vlnu zájmu zažehl stejnojmenný seriál z produkce Starz.

Než jsem tě poznala

Jako zdravotní ošetřovatelka je Louise zvyklá sledovat pohnuté osudy jiných. Netuší ovšem, jak výrazně ovlivní setkání s nově přiděleným pacientem ten její. Stejně jako ústřední dvojice budete při čtení prožívat silné emoce, čelit obtížným morálním dilematům a hledat odpověď na otázka, zda láska opravdu všechny hory přináší. Americká spisovatelka Jojo Moyes po velkém úspěchu románu navázala o dva roky později pokračováním Život po tobě.

KOUKNI SE  Dlouhé prázdninové cestování s dětmi nemusí být martyrium

Aristokratka

Opět román s historickým nádechem, tentokrát však nemusíme putovat do minulosti nikterak vzdálené – postačí nám devadesátá léta minulého století. Co všechno (a také koho) je možné získat společně se svým znovu vydobytým zámkem, vám skrze deníkové zápisky zevrubně vylíčí hlavní hrdinka Marie v průběhu tří na sebe navazujících knih. Co se vtipu týče, konkurovat si může snad jen autor sám svojí starší knihou Deník kastelána. Celá série Aristokratky je neobyčejně vtipná a Evženu Bočkovi se tak podařilo opět připomenout, jak dobře si vede český humor.

Mrs. Poe

Na závěr si dopřejme romantiku v pravém slova smyslu. Biografický román zavádí čtenáře do éry prokletých básníků, kde můžeme nahlédnout do rozervaného osobního (a také milostného) života jednoho z nich. Tedy alespoň zprostředkovaně, skrze postavu hlavní hrdinky. Na své si přijdou nejen příznivci poezie a literatury, ale také milovníci psychologie, jelikož pronikání do hlubin komplikované duše umělcovy představuje podstatnou část knihy.

Monika Pospíšilová

Úvodní foto: Pixabay.com

Obrázky v textu: Knihcentrum.cz, Kosmas.cz

Předchozí článekDruhý trailer k filmu Logan je tady! Co přínáší nového?
Následující článekRecenze: Třpytný dvůr-klenot svého žánru

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × five =