5 nejinteligentnějších zvířat na světě

1DELFÍN SKÁKAVÝ

Delfíni společně loví rafinovanými technikami, spolupracují s jinými živočichy i lidmi a zřejmě si i uvědomují, co znamenají čísla. Vědci také tvrdí, že si delfíni uvědomují svou osobnost. V jejich ultrazvukové konverzaci rozeznali, že se jednotlivci oslovují jiným pískotem, jako by každý měl své jméno. Delfíni své jméno poznají, i když ho slyší v mírně upravené počítačové podobě.

2ŠIMPANZ, ORANGUTAN

Používají nástroje, například klacíky a stébla k vybírání hmyzu z úkrytů, pomocí kamenů louskají ořechy. Jsou schopni si osvojit základy jazyka a uvědomují si, k čemu lidé používají čísla.

3VRÁNA, KAVKA, KRKAVEC

Užívají nástroje, například vrány z ostrova Nová Kaledonie vyrobí nový nástroj tím, že vylepší starý. Říká se jim ptačí inženýři, i když co do paměti je předčí papoušci. 

4PAPOUŠEK ARA


Mají skvělou paměť, dokážou zvládnout lidský jazyk, aniž jej pouze napodobují. Chápou, kdy se slova používají a jaký mají význam. Někteří rekordmani si zapamatovali až čtyři tisíce výrazů.

5KUTILKA

Jde o druh vosy. Unikátní je tím, že si staví až patnáct hnízd najednou na různých místech. Přesně si pamatují, kde leží, ale i to, jak velké jsou larvy, které zásobují. Podle toho nosí různé množství potravy a vědí, kde už zásobily a kam ještě musí doletět.

CHB

Předchozí článekProdejní čísla Switche vám vyrazí dech
Následující článekPřijíždí první trailer k Rychle a zběsile 9

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eleven + 3 =