5 nejabsurdnějších her všech dob

O hrách si můžeme myslet leccos, ale většina z nich bezesporu má nějaký smysl a i odpůrci videoherního průmyslu pochopí, že někoho mohou bavit. Pak je tu ovšem sorta her, jejichž původ je obestřen pavučinou pochybností o mentálním stavu jejich tvůrců. Hry, u kterých si prostě člověk klepe na čelo a klade si otázku, proč tohle proboha vzniklo? Podívejte se s námi na nejabsurdnější hry všech dob.

Surgeon Simulator 2013

Začněme něčím “normálnějším”. Surgeon Simulátor 2013 se snaží na první pohled působit jako simulátor chirurga. Ale vhodnější by bylo říct, že je to simulátor chirurga, který strávil týden v kuse vzhůru a před operací si dal na kuráž flašku ředidla. Alespoň podle toho vypadá ovládání. Myší řídíte pohyby rukou, ale každý z prstů musíte ovládat pomocí různých tlačítek na klávesnici. Asi netřeba zdůrazňovat, jak blbě se taková hra ovládá. Ale to je záměr!

Surgeon Simulator 2013 totiž opravdu nemá seriozně simulovat práci hrdinů v bílých pláštích, je to jen bizarní a především vtipná hříčka. Často si při jejím hraní vzpomenete na oblíbený vtip o doktorovi, který operuje, operuje a najednou si všimne, že pitvá, pitvá. I po hodinách hraní totiž budete rádi, když se vůbec trefíte vyříznutou ledvinou do koše (s tím, že původně jste vůbec nechtěli vyndat ledvinu, ale vytrhnout zub).

Dino D-Day

Druhá světová válka je oblíbeným námětem filmů i her. I Dino D-Day patří ke hrám, které jsou zasazeny do kulis druhé velké války. Nicméně vývojáři z 800 North and Digital Ranch si řekli, že druhá světová válka je pro ně příliš nudná. Vždyť to přece byl jen největší vojenský konflikt všech dob. Jak ho tedy ozvláštnit? No jasně! Dáme tam dinosaury!

KOUKNI SE  Tipy a triky, jak hrát Ghost of Tsushima

A taky že ano. Dino D-Day je opravdu onlinová střílečka, ve které mezi sebou bojují spojenci, nacisté a dinosauři. I přes bizarní námět nejde o nic povrchního. Najdete tu všechny věci, které patří ke každé správné multiplayerové střílečce – několik hratelných tříd, desítky zbraní a relativně autentické mapy.

Goat Simulator

Měli jsme tu simulátory tanků, letadel, lodí, dokonce i vlaků, náklaďáků a farmaření. Simulátory jsou zkrátka velmi oblíbeným herním žánrem. A pokud jste někdy snili o tom, že budete koza, můžete si vyzkoušet i Goat Simulator, tedy simulátor kozy. A není to jen tak ledajaká koza, je to alfa koza, nesmírně silná a s jazykem, který jí umožňuje interreagovat s okolním prostředím.

Těžko říct, jak se někomu v hlavě zrodil nápad, že by mohl podstatnou část svého života věnovat vývoji simulátoru kozy. Ale Goat Simulator je sand box s praštěnou fyzikou a záplavou vtipných bugů. Možná to měla původně být úplně jiná hra, ale tvůrci nedokázali eliminovat všechny chyby a dodat skutečnou herní náplň, tak z rozdělaného projektu vytvořili nesmírnou blbost. Ale taky nesmírně úspěšnou! Opravdu. Goat Simulator si vysloužil velmi dobrý hráčský ohlas a stal se oblíbeným i díky youtuberům. Sledovat eskapády super silné kozy, která demoluje celá města, si totiž nelze nezamilovat.

I am Bread

Přišel vám simulátor kozy zvláštní? Co pak simulátor chleba? Přesně to je I am Bread. Každý level začínáte jako krajíc chleba a vaším cílem je stát se toastem. Pro to je ale třeba překonat záludné prostředí, jakousi překážkovou dráhu ve virtuálních kulisách kuchyně. Chleba to ale nemá vůbec lehké. Každý jeho roh ovládáte různými tlačítky a dalšími klávesami pak ovládáte to, zda se krajíc nalepí na nějaký povrch. Krajíc samozřejmě nesmíte znehodnotit například pádem do vody nebo s ním vymést každý špinavý kout, protože takový toast by přece nikdo nejedl. Pokud ho ale stihnete vymáchat třeba v marmeládě, získáte naopak bonus ke skóre.

KOUKNI SE  Kingdom Come možná dostane český dabing

Hra obsahuje i další herní módy. Můžete třeba hledat zatoulaný kus sýra, závodit s kutálející se koblihou i si vyzkoušet, jaké to je, ovládat chleba v nulové gravitaci (jistě velmi užitečná schopnost, kterou v životě mnohokrát využijete).

Toilet Tycoon

Tycoony jsou nesmírně oblíbené hry, ať už jde o Transport Tycoon nebo o Railroad Tycoon. Jedná se vesměs o herní klasiky. O Toilet Tycoon jste ale pravděpodobně nikdy neslyšeli. Jaká škoda, minout tak vydařený kousek. Jak název napovídá, hra je ekonomický simulátor, ve kterém se vžijete do role manažera veřejných záchodků.

Vaší starostí se tak stane třeba čistota záchodků a dostatečné zásoby toaletního papíru. Pokud se vašemu podnikání bude dařit, můžete úroveň vašeho zařízení i vylepšovat – hedvábný toaletní papír, zlaté kohoutky a další. Až si vytvoříté dostatečný základ, můžete dokonce i expandovat. Šířit pomluvy o záchodech vašich konkurentů a nakonec ovládnout všechny záchodové služby v celém městě! Stát se skutečným toaletním králem vám jiná hra prostě neumožní.

Jan Marek

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × three =