Kuchařky pro nejlahodnější svátky a zimu

Rychlým tempem se blíží Vánoce a spolu s nimi i období vaření a pečení.  Možná už  hledáte ty nejlepší recepty na dlouhé zimní večery, pro vylepšení imunity nebo na vydatné polévky pro zahřátí.  A jak si lépe vychutnat svátky, než co nejlahodněji?
V tomto článku najdete tipy na ty nejlepší kuchařky pro nejlahodnější svátky a zimu. Díky chutným smoothie, bylinným čajům nebo při kreativní výrobě jedlých dárečků, vám bude zima rychle ubíhat. Čeká vás závan zimní inspirace a pestrá přehlídka receptů pro všechny mlsné jazýčky.

Vánoce – vaříme a pečeme tradičně i neobvykle

Co se peklo a jedlo před Vánoci, co na Štědrý den, Boží hod a co na Štěpána? V dnešní uspěchané době se rádi na chvíli zastavíme a ohlédneme zpět do historie, dokonce i v kuchyni. Díky této knize zjistíte, že kapr a bramborový salát ke štědrovečerní večeři je poměrně mladá tradice.  Dříve se na Štědrý den  jedli šneci, kapr načerno, tradiční houbový kuba, nebo vinné klobásy. Tato kuchařka oprašuje staré recepty a ukáže vám tu skutečnou klasiku, kterou o Vánocích servírovaly naše prababičky. Nabízí vše od tradičních pokrmů až po moderní recepty a bezlepkové cukroví.

 

 

Sezonní  recepty ZIMA – pokrmy pro zahřátí, na svátky i dlouhé večery

Zimní kuchařka z edice Apetit sezona přináší spoustu nápadů, jak si tím nejlahodnějším způsobem zpříjemnit svátky i dlouhé zimní večery. Vychutnejte si to nejlepší, co máte ve spíži a co nabízejí zimní trhy i supermarkety! Najdete v ní více než 100 receptů na mrazivé měsíce prosinec, leden a únor. Napečte a navařte si na svátky, zahřejte se sytými polévkami, pokrmy z luštěnin a obilnin i teplými saláty ze zimní zeleniny.

KOUKNI SE  Knihy pro zamilované

 

 Zimní smoothies –  svěží, zdravá, smetanová, teplá

Zvedněte ruku všichni, co máte rádi smoothie! Lahodné nápoje s rozmixovaného ovoce nebo zeleniny jsou pořád velkým hitem. Nahrává tomu fakt, že jsou zdravé, chutné a nepřekonatelně svěží. Speciální kuchařka plná zimních receptů na smoothie ze sezonních potravin vás udrží v kondici a dobré náladě i v tom nejdeštivějším a nejmrazivějším počasí.

 

 

Léčivé bylinné čaje

Pokud vás v zimě přece jen přepadne nějaký virus nebo jiné zdravotní potíže, pomůže vám léčivá síla přírody. Bylinné čaje jsou účinné v boji proti běžnému nachlazení, pro zlepšení imunity v chladném počasí nebo jako podpora pro zvládání stresu. Bylinkářka Sarah Farr sestavila 101 originální receptů, které mohou zlepšit vaše zdraví a zároveň skvěle chutnají. Tahle kniha je plná receptů pro zdraví a naučí vás, jako pomocí bylinek zvládat všechny nástrahy zimy.

 

 

Jedlé dárky od rebarboraskitchen

Láska prochází žaludkem a tak proč neobdarovat své blízké nějaký vlastnoručním jedlým dárečkem, který si nechají rozplynout na jazyku? Tato kniha vám bude cenným pomocníkem a rádcem, abyste mohli obdarovat své blízké něčím, co jste pro ně vytvořili sami a s láskou. Podle této knihy můžete vyrobit desítky jedlých dárků. Od vynikajících sušenek, přes domácí čokoládové pralinky, likéry, paštiky, omáčky, nakládané potraviny, netradiční marmelády, sirupy, léčivé čaje nebo bonbony. Autorka  je známou českou food blogerkou a kromě lákavých jedlých dárků vás naučí i jak je zabalit, aby lahodily nejenom chuťovým pohárkům, ale i oku obdarovaného.

KOUKNI SE  Nejlepší české detektivky, při nichž neusnete

 

Sabina Poláková

úvodní foto: Pixabay.com

Předchozí článekJak hrát hororové hry, abyste se báli i dojít si na záchod
Následující článekKrálíček Petr řádí v novém traileru. A bez kalhot!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 + nine =