5 knih pro seriálové maniaky

Milujete seriály, ale své oblíbené už máte několikrát zhlédnuté? Nedočkavě vyhlížíte nové díly oblíbeného seriálu a mezitím nevíte, jak si ukrátit dlouhou chvíli? Čekání vám může zpříjemnit čtení knižních předloh. Seriálů, které mají svoji knižní předlohu, je celá řada. Dnes se podíváme na pět nejnovějších a nejzajímavějších z nich. Pro každého správného seriálového maniaka a nadšeného čtenáře, se tu zaručeně něco najde.

Píseň ledu a ohně / seriál Hra o trůny
A začneme pěkně zostra. Hra o trůny je nejúspěšnějším fantasy seriálem současnosti. Věrní fanoušci jistě vědí, že první díl nové šesté série je už venku. Píseň ledu a ohně znovu pokračuje. Draci, mrtvý či nemrtvý John Sníh, Jiní…

Zima se blíží a i v nové sérii se máme na co těšit. Stejně luxusní zážitek, jako při pohledu na oblíbené epizody, si můžete dopřát i při čtení knižní předlohy, kterou je zatím nedokončená pětidílná série Píseň ledu a ohně. Rozsáhlé dílo z pera George R. R. Martina vám nabídne poutavou výpravnou fantasy, známé hrdiny a spoustu překvapivých momentů. George R. Martin prostě umí a dokáže čtenáře lapit do své sítě. Jeho knihy vás uchvátí, vyždímají z vás emoce a v závěru tolik překvapí, že hrozí i menší infarkt. Nejsou pohádkou na dobrou noc. Tady totiž platí pravidlo- když hraješ hru o trůny, buď zvítězíš nebo zemřeš. Ještě pořád váháte nad přečtením? Nenechte se odradit rozsahem knih, který je až tisíc stran, a vrhněte se do světa Západozemí. Už na vás čeká.pizap.com14619542602881

KOUKNI SE  Fotbal rozerhraný na stránkách knih

 

Cizinka/ Outlander
Seriál Outlander, česky Cizinka, je adaptací prozatím sedmidílné knižní série stejného názvu, jejíž autorkou je Diana Gabaldon.  Hlavní hrdinkou je Claire Randallová, vdaná zdravotní sestra, která je záhadně přenesena do minulosti. Cestuje časem o dvě stě let zpět. Její manžel ještě nežije, v tomto světě je pouhou cizinkou a musí bojovat o svůj život. Navíc je donucena vdát se za skotského mladíka Jamieho Frasera a její srdce to navždy rozerve mezi dva naprosto odlišné muže. Claire začne žít dva neslučitelné životy.

Cizinka v sobě pojí romantiku, cestování v čase, do toho přidejte trochu historie, pár dobrodružných bojů o skotskou vysočinu a vznikne něco úžasného. Výhodou je neuvěřitelná čtivost a důkazem  o tom, že kniha stojí za přečtení je i to, že oslňuje čtenáře již více než dvacet let.
pizap.com14619537611731

 

The Shannara Chronicles
A teď jedna letošní novinka, která rozšířila řadu fantasy seriálů. Představte si svět tisíce let poté, jak jej známe. Války obrátily svět v trosky a přinutily lidstvo bojovat s mnoha dalšími národy jako jsou gnómové, trollové, trpaslíci a elfové. Seriál vznikl na motivy knižní série Shannara od Terryho Brookse, která vychází od roku 1977 a na kontě má již 25 dílů. Jen pozor, první série je adaptací druhého dílu knižní série, který nese název Shannarovy magické elfeíny. Zachycuje dobrodružství mladíka z rodu Ohmsfordů, který se vydává spolu se svými nejbližšími a na popud tajemného mága v černém plášti, na dlouhou strastiplnou pouť. Cílem této cesty má být záchrana posvátného elfího stromu, který chrání celou zemi od útočících hord démonů.
pizap.com14619538843561

 

KOUKNI SE  Detektivky, na které se můžeme těšit

Mágové/ seriál The Magicians
S novinkami jsme ještě neskončili. Se zajímavými seriály se totiž roztrhl pytel a z něj vypadli i kouzelníci z The Magicians. Jestli toužíte po návratu do Bradavic a dobrodružství plném magie, sáhněte po knižní sérii Mágové od Leva Grossmana. Čeká vás příběh Quentina Coldwatera, který je přijat na tajnou newyorskou univerzitu, která se specializuje na magii. Spolu se svými dvacetiletými přáteli Quentin brzy objeví, že magický svět fantasy, o kterém četl jako malý v knížkách, je velmi skutečný… a pro lidstvo představuje obrovské nebezpečí.
pizap.com14619545008461

Nástroje smrti/ seriál Shadowhunters
Seriál je adaptací knižní fantasy série Nástroje smrti od Cassandry Clare. První série Lovců stínů je již za námi a na druhou si musíme počkat. Neodpustím si malou poznámku, že seriál není právě tím nejpovedenějším. Jestliže smutníte nad hereckými výkony a uspěchaným tempem, kterým seriál jede dopředu, spravte si náladu čtením. Dojem ze všech vad na kráse, které má seriál, vám rychle vylepší knižní předloha. Nástroje smrti vyšli v češtině již před pár lety, ale stále si nacházejí nové příznivce. Vypráví příběh osmnáctileté Clary Fray, která v den svých narozenin zjistí, že je lovkyní stínů. Vidí démony a má chránit tento svět. Když je její matka unesena, Clary je odhodlaná ji najít. Světem démonů ji doprovází tajemný lovec stínů Jace a její nejlepší kamarád Simon…

KOUKNI SE  Spisovatelka potvrdila další dvě knihy Svítání

Sabina Poláková

Předchozí článekKnižní NEJ: 5 knih s křehkou atmosférou
Následující článekRECENZE: Rande aneb Měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seven − 1 =