5 knih, kterým by měl Ježíšek letos věnovat pozornost

Každý by měl na Vánoce dostat knihu. Jenže kterou vybrat? Zaměřte se na originální knižní novinky!

Pohodář

Antistresové omalovánky jsou hitem letošního roku. Mají je všechna knihkupectví, vydává je kdejaké nakladatelství. Nakladatelství Bookmedia přišlo ke konci roku s originálním nápadem. Vytvořit Pohodář. Pod pozitivním názvem se skrývá diář, jehož součástí je 52 omalovánek. Během pracovní porady můžete hledat volný termín pro jednání a zároveň odbourávat stres, který ve vás vyvolávají šéfovy nápady. Omalovánkám více holdují ženy, ale není to pravidlem. Nezapomeňte k Pohodáři darovat i pastelky či fixy, ať není příčinou stresu Vašich blízkých vymalovávání propiskou.

Hmyz na talíři

Tahle neobvyklá kuchařka je naprostá knižní bomba. Nakladatelství Jota ji chytře vydalo až těsně před Vánocemi. Ať už patříte mezi příznivce smažených cvrčků nebo ne, přiznejme si, že něco takového na trhu chybělo. A pokud je hmyz opravdu jídlem budoucnosti, je potřeba se na to nachystat. Ale bacha! Kniha je plná fotografií smažených tarantulí či špízů ze štírů. Hned z první stránky se na nás směje hromada červů a fotka na obalu také ledaco napoví. Rozhodně to není čtení pro slabší povahy, takže zvažte, koho knihou obdarujete. Šedesátku receptů s fotografiemi doplňuje mnoho zajímavého textu o pojídání hmyzu, takže i kdyby kuchařka přeci jenom neinspirovala k vaření, minimálně rozšíří obzory.

40 dní pěšky do Jeruzaléma

KOUKNI SE  Bestsellery letošního roku

Příjemné počteníčko pro všechny dobrodruhy. Příběh mladého studenta, který sbalil batoh, dal rodičům instrukce ke svému pohřbu a vyrazil pěšky do Jeruzaléma. Neuvěřitelné čtení o tom, co na své šílené pěší pouti zažil, kolik prošlapal podrážek a jak tenhle trip ovlivnil jeho další život. Přednášky Ladislava Zibury bývají vyprodané, jeho kniha momentálně také. Ideální dárek pro všechny, kteří se stále hledají či touží udělat něco neobvyklého. Možná ke knize darujte rovnou i pohorky či krosnu, hrozí nebezpečí inspirace!

Ptákovina

Skutečný poklad, který ocení milovníci dobré literatury. Tahle divadelní hra se dočkala své knižní podoby až téměř po padesáti letech. Milana Kunderu není nutné dlouho představovat, stejně jako nakladatelství Atlantis. Obálce dominuje velký žlutý kosočtverec se svislou čárou uprostřed, který překvapivě nemá ve světě stejný význam jako u nás. A jelikož je ústředním symbolem díla, nemělo smysl hru překládat do jiných jazyků. Příběh o podezíravosti, hlouposti a manipulaci má stále co říct i v dnešní době.

O králíčkovi, který chtěl usnout

Celosvětový hit se dočkal i českého překladu. Švédský psycholog sepsal jednoduchý příběh, ve kterém užívá relaxační metody, které dítě dokonale uvolní a přivedou do říše snů. Kniha slaví úspěchy po celém světě. Nakladatelství Kniha Zlín dokonce provedlo test, kolik českých dětí se povede tímto příběhem uspat a výsledek není špatný – 75 %. Tento dárek možná více potěší unavené rodiče, než malé nespavce. A pokud bude kniha skutečně fungovat, věřte, že lepší dar jste věnovat nemohli.

KOUKNI SE  Knihy na dovolenou, které si sebou rozhodně neberte

Leona Šťávová

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × two =