5 herních příběhů, které by si zasloužily zfilmovat

Téměř každá dobrá kniha byla jednou zfilmována. Ale co dobré hry? V herním průmyslu pracují stejně jako v tom filmovém celé zástupy scénáristů a režisérů, kteří vytvářejí překrásné a dechberoucí příběhy. Poslední dobou se příběhovým zážitkům v počítačových hrách dává větší a větší prostor, protože se díky lepší grafice a celkově rozsáhlejším možnostem stává příběh vedle hratelnosti důležitou součástí úspěšného titulu.  Proč tedy rovnou nepřejít do jiného média a nepokusit se s nezapomenutelnými kousky herního světa dobýt svět stříbrných pláten a červených koberců. Přináším vám seznam pěti her, kterým by se to mohlo s trochou producentské povolnosti podařit. Jako bonus přidávám režiséry, kteří by to zvládli. 

The Last Of Us

Jediný důvod proč si koupit tak špatnou konzoli jako PS3, je tři roky stará bomba The Last Of Us. Hra, ve které se snažíte přežít v postapokaliptickém zombie světě plném nástrah. Příběh se točí kolem zvláštního přátelství pašeráka Joela a malého skrčka Ellie, které se zformuje po neúspěšném obchodu se zbraněmi. Na jejich cestě za záchranou svého krku před nákazou se probojovávají skrze hordy příšer, a přitom upevňují své přátelství. Po Americkém sniperovi, Gran Torino, nebo Million Dollar Baby je jasné, že takový příběh o nesmrtelném přátelství by mohl režírovat pouze jedinečný Clint Eastwood.

 

BioShock Infinite

Lidi z Irrational Games se do toho opravdu opřeli a vytvořili novou dějovou linku, kterou bych označil za nejlepší v herní historii. Děj plný tajemna zavede detektiva Bookera DeWitta do létajícího města Columbie. Má zde najít mladou krásku Elizabeth a eskortovat ji do New Yorku. Cítí k ní neznámé pouto. Bojují bok po boku proti teroristům i columbijské policii. Postupně se dozvídáme o záhadné Elizabeth více informací. Poslední scénu si musí pamatovat každý, kdo Infinite hrál. Nezapomenutelné. Film by nás mohl okouzlit třeba soundtrackem, který se objevil i v reklamách na samotnou hru. Režii akčního snímku s důrazem na přátelství a možnosti člověka by nejlépe zvládl James Cameron

KOUKNI SE  Podrobnosti k DLC Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

 

BioShock 

Poslední BioShock. Slibuju. Děj staršího brášky Infinite a prvního dílu ze série se odehrává na druhé straně pomyslného spektra – v nejstudenějších hlubinách moře. Utopistické město Rapture je obydleno světovou elitou. Vše se změní, když jeden z nich objeví látku ADAM, která má být všelékem na nemoci a hloupost zbídačeného lidstva nad hladinou. ADAM má však po delším užívání neblahé vedlejší účinky a mění inteligenci na vraždící šílené mašiny. V roli hlavní postavy se pokoušíme uniknout na svobodu neposkvrněni nebezpečnou substancí. Příběh podmořského kouzelného města, které se pomalu mění na město hrůz a smrti by výborně zrežíroval a o své kresby obohatil Tim Burton

 

Triologie Mass Effect

Bioware se podařilo stvořit celý nový svět. Mass Effect byl extrémně úspěšný, protože mužná postava (ačkoliv mohla být i ženská) kapitána Sheparda přitahovala tu nejlepší cílovou skupinu, mladé puberťáky. Tento zlatý důl se rozhodli nezahodit, proto se už teď pracuje na filmu z jejich vesmíru. Příběh ME se odehrává za sto let od dneška. Ve vesmíru, kde lidstvo žije blaze po boku různých vesmírných ras. Jenže na galaxii zaútočí tajuplná rasa vesmírných plenitelů. Shepard se je musí pokusit zastavit a vrátit je tam, odkud přišli. Kdo zvládne akcí nabitý snímek plný výbuchů? Přece Michael Bay!

 

Grand Theft Auto IV

KOUKNI SE  Podrobnosti k DLC Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Rockstar games. Legenda, která nepotřebuje komentář. Tvoří skvělé hry, které se již deset let udržují na vrcholu prodejnosti. Čtvrtý díl se odehrává ve smyšleném městě Liberty City. Do něj připlouvá východoevropan Nico Bellic v domění, že získá bohatství jako jeho bratránek. Zapletá se s mafií a protloukává se ulicemi velkoměsta, které mu plive do tváře. Nico se ale nevzdává. Postupuje na společenském žebříčku a získává pomalu cenné spojence. Gangsterské povídky plné drog, šlapek a alkoholu by dokázal nejlépe vystihnout oskarový Martin Scorsese.

Jiří Makovský

imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen − 4 =