5 her, ve kterých můžete hrát za monstrum

V naprosté většině her hrajeme za člověka, nebo za něco, co je člověku alespoň podobné. Ale co takhle převléknout kabát a vcítit se pro změnu do role nelítostného predátora? Hry za monstrum, příšeru, bestii, zkrátka tvora, který si dává člověčinu ke každému jídlu, mají své kouzlo. Pojďme se podívat na některé z nich.

Alien vs. Predator

Série Alien vs. Predator je slavná především díky druhému dílu z roku 2001. Pozdější Alien vs. Predator z roku 2010 se podobného úspěchu nedočkal, ale pořád jde o hru, která stojí za zahrání. Tedy pokud vás baví koukat na nebohé mariňáky jako na lovnou kořist. V obou hrách si můžete projít kampaň za predátora i vetřelce.

Co by predátor se budete vyhřívat v korunách stromů, zneviditelnění pozorovat nervózní patroly vojáků pod vámi a jednoho po druhém je likvidovat. Tu kopím, tu zase plazmovým dělem. To je na vás. Zábavný a notně krvavý je každopádně každý způsob. Koneckonců – podívejte se sami ZDE. Vetřelčí kampaň je tu vlastně kampaní za “ty hodné”. Jistě, vetřelec je sice uslintaná příšera, která vám vyhryzne mozek z hlavy, ale co jiného má dělat, když na ní lidé dělají pokusy? Hra za vetřelce je hrou za velmi obratné a hbité zvíře. V rychlosti mu nemůže nic konkurovat a umí dokonce i šplhat po zdech a stropech. Stačí si najít hezké tmavé místečko a nikdo vás neuvidí. I vetřelec umí být extrémně krutý a krvavý. Možná je i kampaň za mariňáka. Hra se tím stává regulérní hororovkou a zvuky jako tento vás budou děsit ještě dlouho poté, co hru dohrajete.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2019

Evolve Stage 2

Kromě toho, že v ní figurují rozličné potvory, je Evolve Stage 2 zvláštní ještě něčím. Je to free2play titul, takže k jejímu hraní nemusíte zaplatit ani korunu. Jde o multiplayerovou hru 4 vs 1. Čtyři hráči se vžijí do role lovců a jeden do role obrovského monstra s nevídanou silou. Hra je plná různých postav s výrazně se lišícími vlastnostmi a schopnostmi. To se týká jak lovců, tak i příšer. Jako v jiných multiplayerových hrách i tady je pro lovce důležitá vybrat si tu správnou třídu a hrát v souladu s ní. Najdete tu tedy obvyklé role jako assault a medic.

Hra za monstrum už je zajímavější. V kůži monstra budete vy určovat průběh hry. Na vás bude, jestli na lovce vystartujete hned, nebo se budete raději schovávat a útočit ze zálohy. Lovci jsou na začátku hry silnější, ale čím déle jim trvá bestii ulovit, tím silnější se stává. Z kořisti se tak může velice snadno stát lovec. Pro lidi se pak lov rychle mění o boj o holý život. Zdarma stahovat můžete např. ZDE.

Skyrim

Proč je tu Skyrim, když v něm hrajeme sice za zvláštního, ale pořád za člověka nebo humanoida? Ano, to je sice pravda, Drakorozený není žádná bestie ani monstrum. Nicméně ve Skyrimu se z vás příšera stát může. Vlastně hned dvě příšery. Pokud vstoupíte k Družiníkům, což je společenství bojovníků, které najdete v Bílém průsmyku, a splníte dostatek misí, stane se z vás vlkodlak. Mocná bestie disponující strašlivou silou a rychlostí. Monstrum, které si může doplnit zdraví tím, že sežere maso poražených nepřátel. V kůži vlkodlaka je zabíjení hned jednoduché jako sbírání bylinek.

KOUKNI SE  Herní tituly, které pořídíte v květnu zadarmo

Druhým monstrem, do kterého se můžete vtělit, je upíří pán. Upíří nákazou jste se mohli nakazit už v základní verzi hry. Pokud ale máte DLC Dawnguard, upírství nabývá úplně nových rozměrů. Během hraní vám mocný upír nabídne, že z vás natrvalo udělá upířího pána. Tím získáte obrovskou sílu, rychlost a nevídané magické schopnosti.

Obě potvory mají samozřejmě i své nevýhody. Je snad zbytečné upozorňovat, že v podobě vlkodlaka či upířího pána na vás obyvatelstvo Skyrimu nebude koukat zrovna s láskou. Ale má to i jiné nevýhody – co by upíří pán jste například výrazně náchylnější k poškození ohněm. Sluneční svit vás sice nezabije, ale zase vám zastavuje regeneraci many, zdraví i výdrže. Ve vlkodlaka se zase můžete přeměnit jen jednou denně. V každém případě ale klady výrazně převyšují zápory a pokud jste si hru za zmíněné potvory ještě nevyzkoušeli, měli byste.

Natural Selection 2

Tato hra nese velmi příhodný název “přírodní výběr 2”. A podobně jako v přírodě i tady přežijí jen ti nejsilnější. Je to multiplayerová hra, ve které se proti sobě na jakési vesmírné stanici postaví dva týmy. Jeden tvoří mariňáci a druhý vesmírní zabijáci, krvelačná monstra se smrtícími čelistmi a neméně smrtícími schopnostmi.

Během někdy i poměrně dlouhých zápasů se každý tým snaží zničit základnu toho druhého. Během této doby se jak potvory tak i mariňáci různě vylepšují a získávají nové vybavení. Ve hře je hned několik typů monster s rozličnými vlastnostmi. Některé bestie se vyznačují vysokou rychlostí a schopností běhat po zdech, jiné zase třeba umí létat a zaplavit určitou oblast jedovatými výpary.

KOUKNI SE  The Last of Us 2 budí vášně

Hra je zajímavá ještě díky jednomu prvku. Jeden z hráčů v každém týmu nehraje střílečku, ale real-time strategii. Má přehled nad celou herní mapou, staví budovy a různá vylepšení, zkoumá nové technologie a říká hráčům, kam mají jít a co dělat.

Depth

Lidé sice ročně zabijí mnohonásobně víc žraloků než žraloci lidí, ale co na tom. Rozšklebená tlama plná desítek ostrých zubů nás stejně nikdy nepřestane děsit. Žralok se tak řadí mezi zvířata, která vzbuzují v lidech hrůzu především svým zjevem. A právě jako žralok bílý si můžete užít hru Depth (hlubina).

Opět se jedná o multiplayerovou hru. Odvážní potápěči se tu pouští hluboko pod mořskou hladinu, kde si na ně brousí zuby hladoví žraloci. Byť hrajeme za obrovskou podmořskou bestii, boj je tu poměrně vyrovnaný. Potápěči si s sebou nosí plejádu rozličných zbraní na dálku, zatímco žraloci jsou odkázáni “jen” na své čelisti. Na druhou stranu jsou mnohem rychlejší a obratnější. Vývojáři se krve rozhodně nebáli, takže když žralok někoho roztrhá, nechybí tu utrhané končetiny a mračna krve. Bezvládné tělo (respektive jeho zbytky) se navíc dále vznášejí ve vodě. Ani tady nechybí odemykání nových schopností.

 

Jan Marek

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen − 2 =