5 fiktivních škol, na kterých byste studovali rádi

A je to zase tady. Poslednímu prázdninovému dni už doslova odzvonilo. Někteří z vás se možná na opětovné shledání se svou školní lavicí těšili, zřejmě se však (k velkému překvapení všech) najdou i tací, kteří se ráno probudili silně rozladění, otrávení nebo dokonce se záchvatem paniky. Třeba vás napadlo, jak báječné by bylo mít tu možnost prodloužit si prázdniny alespoň o nějaký ten měsíc navíc. Možná je to s podivem, ale existují školy, kde by vás takové myšlenky ani nenapadly. Na výuku byste se nemuseli nutit, ba co víc, vítali byste každý další den a ráno vstávali plní nadšení a těšení se. Představuji vám pět fiktivních škol, které najdete (bohužel pouze) na stránkách knih.

Bradavice upravenéXaviérova škola pro nadanou mládež upravenéŠkola noci upravenéUniverzita výjimečných upravenéJezdecká akademie upravené

Bradavice

Kdo by neznal školu čar a kouzel, kterou navštěvoval slavný Harry Potter, Albus Brumbál a další velikáni magického světa. Pokud se u vás objeví čarodějné sklony, měly by být Bradavice vaší první volbou. Naučíte se tu například efektivně máchat hůlkou, připravovat lektvary, vychovat kolonii tlustočervů a mnoho dalšího. Kromě učení budete sbírat body za své výkony nebo třeba mluvit s duchy, jimiž se to na hradě jen hemží. Škola je navíc přátelská ke zvířatům – na konvenčního psa ale zapomeňte, tady jsou populární spíš sovy a žáby. S Bradavicemi se setkáte v knižní sérii o Harry Potterovi, která má zatím sedm dílů. Napjatě očekávané osmé pokračování u nás vyjde již brzy.

KOUKNI SE  Mrazivé krimi na letní období

Xaviérova škola pro nadanou mládež

Abyste mohli nastoupit do školy vedené samotným Xaviérem, v první řadě musíte být mutantem. Na první poslech nelichotivé označení ve skutečnosti vypovídá pouze o přítomnosti specifického genu, který vám umožňuje disponovat speciálními schopnostmi. Na této škole se především naučíte, jak tyto schopnosti kontrolovat a usměrňovat – některé sice mohou být skvělé, ale také nebezpečné či dokonce život ohrožující pro vás i vaše okolí. Velkou výhodou je, že se tady pravděpodobně nebudete cítit vyčleněni, jelikož všichni mutanti (známí také jako X-meni) jsou tak trochu vyloučeni kolektivem mainstreamové společnosti, která si povětšinou přeje jejich smrt. A to už je dobrý důvod, proč táhnout za jeden provaz. S Xaviérovou školou se seznámíte prostřednictvím komiksu.

Škola noci

V této škole si přijdou na své milovníci upírů, tetování a atmosféry se třemi T (temná, tajemná a teen). Abyste se mohli stát studentem, musí Vás označit upír zvaný stopař. Asi není žádným překvapením, že pak se v upíra sami proměníte (v tom lepším případě, v horším při procesu přeměny zemřete a internátu pro upíry si příliš neužijete). Vyučujícími na této škole jsou kněžky a kněží noci, kteří vás naučí vše, co jako správný upír budete potřebovat.

Univerzita výjimečných

Název prozrazuje, že elitáři se tu budou cítit jako doma. Studium na této univerzitě je ovšem více než vhodné i pro ty, kteří chtějí spasit celý svět – zachraňování totiž bude víc než třeba. Země se po Válce národů nachází v zoufalém stavu a v zájmu přežití zbytku lidské populace je nezbytné tento stav urychleně zlepšit. Zhostit se takto důležitého úkolu ovšem nemůže jen tak někdo – vybraní uchazeči se podrobí velmi náročnému čtyřfázovému testování, ve kterém tentokrát nebude hrát roli žádné magické či jiné nadpřirozené nadání, ale skutečné vědomosti, znalosti a povahové rysy testovaných. Zkoušky jsou tak důkladné, že jejich popis vystačí na děj celé knihy. Na první zvonění si tedy budeme muset počkat až do druhého dílu.

KOUKNI SE  Největší rozdíly mezi knihami a filmy o Harrym Potterovi

Jezdecká akademie

Chodit do školy, kde je celodenní náplní péče o koně a jízda na nich, je jistě splněným snem snad každé mladé slečny (a co si budeme povídat, možná i nejedné studující či už dokonce pracující dospělačky). Náplní studia je především příprava koní na drezury, skokové závody, westernové ježdění a zlepšování vlastních jezdeckých a chovatelských dovedností. Podobná akademie by se mohla nacházet přímo za rohem vašeho bydliště a k jejímu úspěšnému absolvování nebudete potřebovat žádné nadpřirozené schopnosti. Pokud nejste alergičtí na koňskou srst a seno, pak vám ve studiu nemůže zabránit snad vůbec nic.

Monika Pospíšilová

Úvodní foto: Pixabay.com

Obrázky v textu: Kosmas. cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eleven + one =