5 důvodů proč je Archer lepší než Bond

Pokud jste do dnešního dne neslyšeli, kdo je Archer, je načase to napravit.  Samozvaný nejlepší agent světa strká ve všech směrech Bonda do kapsy a dává jasně najevo, že číslo 007 je dávnou minulostí. Kreslený fenomén si rychle po svém uvedení v roce 2009 podmanil svět animovaných komediálních seriálů pro dospělé. Říkáte si jak? Především díky nevybíravému humoru, osobitým hlavním postavám a trefné parodii špionážního žánru. Sestavili jsme pro vás pět důvodů, proč pozvat tohoto prostopášného bonvivána do vašeho obýváku.

 

5. Archer není sólista…

Všechny postavy do jedné jsou v seriálu vykresleny tak dokonale, že si jen těžko představíte, jak by pořad vypadal, kdyby chyběla jen jedna jediná. Ožívají díky perfektní kombinaci stereotypů a politické nekorektnosti, kterou omlouvá snad jen zasazení seriálu někam mezi 60. a 90. léta. (sami autoři se pevnému zasazení do historie vyhýbají). Ať už mluvíme o šíleném vynálezci Kriegerovi, nemotorném účetním se závislostí na sexu Cyrilovi či roztržité sekretářce Carol, která si s denní pravidelností mění jméno, protože si nikdo nepamatuje její pravé, je stále z čeho vybírat. Zapomenout nesmíme ani na Miltona – kancelářskou kopírku, která navíc opéká toasty.

4. …ale do vztahu s ním nepočítejte

Rychlá auta, alkohol, vzrušení, ty nejblyštivější hodinky a luxusní obleky. To je ve zkratce celý Archerův život. Tedy skoro celý. Jeho nejoblíbenějším koníčkem jsou totiž ženy. S nadsázkou řečeno, není mnoho takových, se kterými by Archer strávil více než jednu noc. A pokud ano, s naprostou jistotou se jedná o jeho kolegyni. Pokud by Archer uznával něco jako koncept životní lásky, pravděpodobně by mu přišlo na jazyk jediné jméno. Lana Kane, v mnoha ohledech ještě úspěsnější agentka než Archer je hned dvojitou hrozbou. Tělo Halle Berry a mozek Stephena Hawkinga ji přímo předučuje k vysokým cílům, kterých by už dávno dosáhla, kdyby nadřízená neprotežovala Archera na úkor jí.

KOUKNI SE  Nejlepší seriály roku 2020

3. Maminka ostřejší než břitva

Za každým úspěšným mužem stojí žena. Malory Archer, svého času také prvotřídní tajná agentka, dnes velí malé špionážní agentuře ISIS a je přímou nadřízenou svého syna. Míchat rodinu a byznys se ale nevyplácí a u Archera to platí nadvakrát. Není dne, kdyby se s matkou nepoškorpili a následně se nezklidnili dvojitým martini k snídani. Lehce egiostická, chamtivá Malory se sklony k tyranismu je nenáviděná všemi svými podřízenými. Paradoxně se jedná o jednu z fanouškovsky nejpopulárnějších postav a důvod je prostý – 9 z 10 těch nejčernějších a nejštiplavějších replik pronese právě ona.

 

2. Fenomén opředený mýty

Kolem vzniku a vývoje Archera koluje nespočet legend a polopravd. Mezi ty pravdivé patří například historka o vzniku námětu pro seriál. Tvůrce Archera Adam Reed se rozhodl v roce 2008 pro přestávku. Odešel z televize a vyrazil lézt po horách ve Španělsku. Na zastávce v Salamance viděl atraktivního Španěla, jak u stolu okouzluje hned pět žen najednou. To byl prý impulz pro vytvoření postavy Archera.  Abychom Archera jen nehanili, podařilo se mu i pár dobrých věcí. Kvůli opakovanému střílení blízko hlavy si totiž Archer napříč několika sériemi často stěžuje na šelest v uších, za což tvůrcům poděkovala americká lékařská asociace specializující se na tyto problémy – do té doby to totiž byla relativně neznámá diagnóza.

 

1. Jen jednou nestačí

Archer je stejně jako spousta dalších seriálů přímo stvořen pro opakované sledování. S každým dalším zhlédnutím totiž objevíte nové vtipy, narážky a odkazy na popkulturu, které vám napoprvé unikly. Ať už to bude vaše premiéro vé setkání, nebo se zrovna chystáte na desátou reprízu, rozhodně se nebudete nudit. Archer si získal silné postavení v mnoha zahraničních žebříčcích, ale pokud byste rádi relaxovali u hlasu Marka Holého nebo René Slováčkové, novodobého bonda naladíte i na Prima Comedy Central.

KOUKNI SE  Nejlepší seriálová dua bojující se zločinem

Angelika Raisová

Předchozí článekPrvní trailer na nového superhrdinu Shazama od DC
Následující článekNetušili jste, jak jsou tihle padouši i hrdinové ve filmech neschopní

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 + sixteen =