5 brutálních her, kterým by se slabší povahy měly vyhnout

Ačkoliv jsme všichni hrozně morální a odsuzujeme násilí, mnoho z nás pak doma zatáhne žaluzie, zamkne na dva západy a popustí uzdu svého temného já u nějaké krvavé hry. Násilí, a to brutální zejména, prostě člověka z nějakého důvodu fascinuje. Dokazují to třeba filmy ze sérií jako SAW nebo Hostel. Pokud mezi takové lidi patříte i vy, pojďte se s námi podívat na některé nejbrutálnější hry všech dob.

Mortal Kombat

Nic jiného na prvním místě ani ostatně být nemůže. Série Mortal Kombat nemá jen pár brutálních momentů, ona je celá jedním dlouhým brutálním momentem. Jedná se sice oficiálně o bojovou hru, ale všichni tak nějak v koutku duše víme, že boj je v Mortal Kombat jen cesta k nějaké brutální vraždě vysíleného oponenta.

Takovým zakončením zápasu se říká Fatality nebo Brutality a pro morbidně založeně jedince je to skutečná pastva pro oči. Některý zápasník třeba svému protivníkovi vyrve páteř. Jiná bojovnice zase zkonzumuje nešťastnému poraženému pár vnitřností. Některé postavy to pojímají i trochu humorně, takže když svému nepříteli urvou spodní čelist, ještě si s ním udělají selfie. A takových zvráceností obsahuje hra desítky. Můžete si je vychutnat ve videu přiloženém níže a TADY se pro změnu můžete podívat, jak by reagovali dědečkové a babičky, kdyby věděli, čím se jejich vnoučata baví.

Dead Space

Už podle názvu se dá snadno odhadnout, že tady o krev a jiné tělní tekutiny nouze nebude. Akční sci-fi Dead Space před vás položí nelehký úkol – co by pouhopouhý technik musíte opravit porouchanou vesmírnou loď. Jenže abyste to mohli udělat, musíte se prostřílet a prořezat přes stovky odporně zmutovaných členů bývalé posádky. Nejefektivnější způsob jejich eliminace je oddělit jim končetiny od těla, což je samo o sobě dost brutální.

KOUKNI SE  Ve Far Cry 5 najdeme mimozemskou zbraň i narážky na Donalda Trumpa

Jenže jak už bývá zvykem, agresivní parazitní mimozemské formy života se mají ve zvyku bránit a ty v Dead Space na to mají dost drsné způsoby. Takže pokud se vám průchod hrou nedaří úplně podle vašich představ, budete svědky desítek úmrtí hlavního hrdiny (tedy vás). Pokud ho mutant jenom zakousne, můžete mluvit o štěstí. Mnoho z nich má totiž zvláštní zálibu v tom vám nejdřív urvat pár končetin (asi proto, že to celou dobu děláte naopak vy jim).

Carmageddon

Série Grand Theft Auto pravidelně vzbuzuje morální rozhořčení, protože – ó hrůzo – hra odměňuje násilnické chování. Nu, dotyční spravedlivě rozhněvaní občané nejspíš nikdy neslyšeli o hře Carmageddon, protože by jim rupla žilka a už by nebyli mezi námi.

Carmageddon je série brutálních závodních her, respektive závody tu tvoří jen takovou zástěrku, aby si hráči nemuseli připadat úplně zvráceně. Auta tu totiž neslouží primárně k závodění, ale především k drsnému vraždění desítek lidí. První díl vyšel už v roce 1997, takže ačkoliv se vývojáři snažili všemi silami, zabíjení je tu pořád zobrazeno v poměrně dost nerealistické grafice a o fyzice také nemůže být moc řeč. Nicméně další díly, ačkoliv většinou už ne tak úspěšné, fyziku a grafiku stále vylepšovaly. Postupně tedy byly “nehody” stále krvavější a plné poletujících údů a tak podobně. Carmageddon si servítky vůbec nebere – můžete třeba přijet na stadion uprostřed zápasu a přejet všechny sportovce. Dokonce tu můžete najít i starce s chodítky (ti neumí uhýbat).

KOUKNI SE  Unikátní dokument nás bere do zákulisí vývoje Kingdom Come

The Darkness II

Akční střílečky nikdy nejsou zrovna mírumilovné a násilí je v nich naprosto běžné, ale v The Darknes II je to násilí na úplně jiné úrovni. Najdete tu všechno, co v každé střílečce – spoustu klasických zbraní. Pistole, samopaly, méně obvyklé katany a sekery. Ale kromě toho vaše postava disponuje taky temnou mocí, zkrátka nadpřirozenými schopnostmi, které vám umožňují popravovat nepřátele těmi nejkrutějšími způsoby.

A když mluvíme o krutosti, myslíme tím třeba to, že rozervete člověku hruď, pokocháte se jeho vzdouvajícími se plícemi a tlukoucím srdcem, a pak mu to srdce vlastnoručně vyrvete. To samozřejmě není všechno, vaše démonické “paže” v podobě jakýchsi hadů, vám propůjčují možnost provádět nejrůznější komba, třeba někomu vytrhnout páteř z těla nebo ho prostě jen roztrhnout ve dví.

Left 4 Dead

Co by to bylo za výběr z nejbrutálnějších her, kdyby v něm chyběla nějaká pořádná zombie řežba. V Left 4 Dead máte naprosto jednoduchý úkol – projít nějakou lokací z bodu A do bodu B. Občas je to město, jindy les, letiště nebo továrna. Prostě brnkačka. Zmínil jsem, že mezi startem a cílem se nachází obvykle okolo 300 zombíků?

Ti ve vaší cestě představují určitou komplikaci, navíc jsou to rychlí a obratní zombíci, žádné klátivé a neohrabané potvory. Hra nám naštěstí k proklestění cesty poskytuje slušný arzenál zbraní, hlavně tedy druhý díl. Pistole, brokovnice, pušky, samopaly, těžké kulomety, prostě co vás napadne. A tady začíná ta pravá krvavá zábava. Zombíci na vás většinou útočí ve vlnách a pokud si najdete katanu nebo motorovou pilu, bude okolo vás cákat tolik krve a létat tolik končetin, že přes to ani neuvidíte dění okolo vás. Prostě zombie akce jak má být.

KOUKNI SE  Jak šel čas s herní sérií Tomb Raider 1996- 2018

 

Jan Marek

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

16 − nine =