3 způsoby, jak se můžete zranit při masturbaci

Sebeukájení je důležitou součástí zdravého sexuálního života a může být skvělým způsobem, jak se zbavit stresu. Ve vzácných případech ale může vést i k poškození. Jak může masturbace poškodit vaši sexuální výkonnost?

Syndrom traumatické masturbace

Jedná se o jev, který zažívají lidé, kteří masturbují v poloze na zádech, obličejem dolů nebo s penisem přitisknutým k nějakému povrchu či třením přes oblečení. Ačkoli o tomto tématu není k dispozici velké množství údajů, víme, že lidé, kteří zažili syndrom traumatické masturbace, uváděli nízkou sexuální touhu nebo problémy s udržením erekce a dosažením orgasmu, stejně jako předčasnou ejakulaci.

„Smrtící stisk“

Tento hovorový výraz označuje přesně to, co si myslíte. Příliš pevné nebo agresivní sevření penisu při masturbaci může vést k habituaci, kdy si vaše tělo zvykne na určitý soubor podnětů, což ztěžuje následné prožívání rozkoše. Tato situace může vést k „začarovanému kruhu“, kdy lidé v důsledku snížené citlivosti používají stále pevnější úchop, což problém jen zhoršuje.


Idiosynkratická metoda masturbace

Popisuje styl masturbace nebo specifickou fantazii, kterou nelze se sexuálním partnerem zopakovat, což vede k potížím s dosažením vyvrcholení. Bohužel může být velmi obtížné o tom s partnerem mluvit. Týká se lidí s velmi živou a bujnou fantazií, pro které se jejich fantazie stává vzrušivější než přítomnost partnerky.

Dodává, že pokud máte problémy s prožíváním nebo dosažením orgasmu, je také důležité vyloučit jakékoli zdravotní příčiny, jako je pokles testosteronu, zranění, vedlejší účinky léků nebo změna cvičebního režimu.
Philip Ellis

KOUKNI SE  Jak hormony ovlivňují sex

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

thirteen + 3 =