3 nejočekávanější detektivky

Man posing in the dark with a fedora hat and a trench coat, 1950s noir film style character

Máte rádi knihy plné napětí, ty, co mrazí a berou dech? Podívali jsme se, co nakladatelství chystají v nejbližších dnech i měsících, a máme tady pár tipů.

Autorka bestselleru “Manželé odvedle”, který se stal ihned hitem, přichází s novým poutavým thrillerem pod názvem “Nepříliš šťastná rodina”. Shari Lapena, původně právnička a učitelka angličtiny, každou knihou dokazuje, že je mistryní napínavých příběhů.

Nepříliš šťastná rodina

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět…

Temnota

Temnota

Nová, mistrovská detektivka od pokračovatele Stiega Larssona! Hans Rekke je charismatický profesor s geniálním hudebním talentem a dokonalou pozorovací schopností. Z každého dostane, co potřebuje. Odhalí i ten nejskrytější motiv lidského jednání. A až příliš dobře rozumí temnotě v nitru každého člověka. Když Rekke upozorní policii, že ve vyšetřování zdánlivě vyřešené vraždy figuruje příliš mnoho zavádějících výpovědí a pochybných důkazů, ostřílení detektivové ho neberou vážně. Policistka Micaela Vargasová jako jediná tuší, že profesor má pravdu. Rekke a Vargasová by se nemohli lišit víc. Jenom oni dva společně však můžou vnést světlo do temnoty tohoto zločinu…

KOUKNI SE  Top 5 knih z nakladatelství Jota aneb Které knihy vám nesmí uniknout

Ostrý řez

Ostrý řez

Čtrnáctý případ Lincolna Rhyma

V New Yorku řádí vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje zamilované páry a zabíjí je při chystání svatby, třeba při výběru prstenu. Rhyme se Sachsovou začnou okamžitě konat, ale pokaždé když odkryjí nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který dal Lincoln Amélii. Na tom šperku je cosi zvlášť přitažlivého… Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 3 =