3 filmové drinky, na které pokaždé dostanete chuť

Některé drinky známé z filmů jsou skoro slavnější než hlavní hrdinové. Možná na ně máte chuť, možná chcete jen zjistit, co je na nich tak skvělého. Mrkněte na nejznámější filmové koktejly a připravte si je sami doma, třeba se budete cítit jako superhrdina.

Máslový ležák

Každý milovník Harryho Pottera zná máslový ležák, horký nápoj, který zahřeje a spraví náladu. I když v našich končinách je máslový ležák trochu nepředstavitelné pití a hlavně je zcela vymyšlené, zarytí fanoušci se pustili do výroby vlastních receptů. Imaginární pití tak vlastně získalo hned několik podob – od úplně jednoduchého smíchání ohřátého piva s rozpuštěným máslem, smetanou a cukrem, až po náročnější recepty s těžce dostupnými ingrediencemi. Receptů je opravdu přehršel a liší se tolik, že se jen těžko věří, že by mělo jít o jeden drink. Výhoda je, že na své tak přijde každý fanoušek a může si dopřát svůj vysněný máslový ležák.
Pokud se při přípravě máslového ležáku chcete držet nejpravděpodobnější verze, měli byste použít pivo. Pokud chcete zůstat co nejangličtější, použijte cider a co nejdivnější kombinaci surovin :).

Máslový ležák z Harryho Pottera (zdroj obrázku Pottermore.com)

Výborně chutná karamel rozpuštěný v pár lžicích jablečného cideru a hrnečku burbonu (pozor, trochu silnější verze) smíchaný se zázvorovým pivem a dozdobeným šlehačkou – je to britské, je to sladké a horké a má to dostatečný obsah alkoholu, aby to nadchlo i menší příznivce Harryho Pottera.

KOUKNI SE  (Ne)hovězí tataráky, u kterých ti potečou sliny

White Russian

Znáte Duda, co chce svůj tepich? Jestli ne, měli byste se dozvdělat v kultovních filmech. Big Lebowski je zasloužená legenda. Navíc se dozvíte o skvělém a dostupném koktejlu, který sice chutná nejlíp v županu, ale fajn je i na party nebo na posezení a filozofování s přáteli. A super na něm je, že jeho sílu (nebo jemnost) přizpůsobíte vlastní chuti.

Drink White russian a Big Lebowski

White russian (nebo v českém překladu Bílý medvěd) vás možná překvapí svým složením i mícháním, věřte, že za vyzkoušení ale stojí. Základem drinku je vodka, ideálně kvalitnější a ruská. Dál budete potřebovat Kahlúu (kávový likér s rumem) a smetanu. Ano, smetanu. Tu dokonce smícháte s vodkou v shakeru a přilijete do sklenice s připraveným ledem přelitým likérem. A to je všechno.

A schválně, pusťte si film a napijte se vždycky s Dukem. Uvidíte, že White russian není koktejlík pro holčičky.

Martini s ledem

Kdo si při hlášce “protřepat, nemíchat” nepředstaví nejvíc sexy filmový drink hladce klouzající po prošoupané desce barového pultu, jako by nebyl. Přiznejme si, že dokonalý styl Jamese Bonda a nadupaný Aston Martin nejsou to jediné, co nám při sledování filmů s agentem spouští sliny. Pořádné martini s olivou není koktejl jen pro pravé gentlemany a maximálně sexy holky. I když při pití takového drinčíku si tak můžeme připadat všichni.

James Bond a jeho oblíbený drink – Martini

Možná si myslíte, že Martini s ledem je jednoduchý a nenáročný koktejl, opak je ale pravdou. I když, nebo možná právě proto, že se drink skládá z pouhých tří ingrediencí, hlavní prim hraje kvalita surovin, která začíná už u výběru ledu. Ten by měl být čerstvý (žádný roční poklad vyhrabaný z mrazáku) a z měkké vody. Přílišná tvrdost vody nepříznivě ovlivňuje chuť a chování alkoholu. Stejně tak je zásadní kvalita použitého ginu a vermutu. V obou případech se doporučuje sáhnout pro prvotřídních amerických značkách. Dávku ledu nasypte do shakeru a přilijte gin s vermutem v poměru 2:1. Vše důkladně promíchejte. Ale ani to není úplná brnkačka. V barmanských kruzích se traduje, že pořádné protřepání vyžaduje správný grif získaný dlouhou praxí. Hotové Martini nalijte do vychlazené sklenice a dozdobte olivou nebo citronem. Výslednou chuť Martini můžete upravit přidáním citronové šťávy nebo olivového nálevu.

KOUKNI SE  Trpíme pro štíhlou linii

Autor: Martina Zoubková

Předchozí článekRecenze: Komturova smrt Murakamimu nové fanoušky nepřinese
Následující článekOčekávané dubnové novinky jsou tady

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seventeen − thirteen =