3 důvody, proč nepotřebujete služby motivačních koučů

Roztrhl se pytel s nabídkami různých expertů na život. Tu vám někdo poradí, jak a co máte jíst, jak se máte hýbat, jak se oblékat. Koučové vás dnes naučí, jak se seznámit, jak si udržet vztah, jak ze vztahu odejít. Jak máte zacházet s penězi, jak máte vychovávat své děti, jak máte měnit svůj přístup k životu. Potřebujete opravdu kouče, abyste věděli, jak máte žít?

3Pozitivní myšlení je mor dnešní doby

Místo různých kurzů motivace a pozitivního myšlení se běžte raději projít, nebo nedělejte vůbec nic. Neustále vám někdo vnucuje, že byste měli být šťastní, a světe div se, vy nejste stále šťastní. A nabízí vám za úplatu pestrou škálu postupů a technik, jak uvěříte, že šťastní opravdu jste. Jenže opravdu máme být neustále šťastní? Nevede nás i smutek a utrpení k hlubšímu poznání tohoto světa? Pozitivní myšlení zaplavilo sociální sítě. Usmívejte se, buďte pozitivní, jestli nejste pozitivní, je s vámi něco špatně. A my, koučové, vás naučíme být šťastnými. Proč nemůžeme být smutní, proč nemůžeme mít vztek, proč bychom neměli vnímat nespravedlnosti naší civilizované společnosti? Jsme snad roboti, kteří reagují jen na pozitivní podněty z okolního světa?

2Kouč není terapeut

Kouč má pro vás recept na život. Vede vás k efektivnímu využívání vlastního potenciálu. Ze zoufalé trosky pomocí moderních technik dokáže vymodelovat vaše skrýté, lepší já. Kouč se soustředí na výsledek, k němuž využívá co nejefektivnější metody. Terapeut se soustřeďuje na proces. Výsledek je nejistý, možná nebudete odcházet šťastnější, možná že vás terapeutická zkušenost nezavede do lepší práce, nebo vám nepřinese lepší vztah. Záleží totiž na vás, terapeut vám nebude chtít slíbit výsledky do šesti týdnů. Slíbí vám, že bude vaším průvodcem, ne kormidlem. Dojdete tam, kam sami bude chtít dojít, ať už to znamená cokoliv. Terapeut vám poskytne bezpečný prostor a ošetří vaši vlastní chůzi krajinou vašeho srdce.

KOUKNI SE  Když chcete psa, je lepší pořídit si psa nebo fenu?

1Sebevědomí prodejci štěstí

Co nelze koučům upřít, je sebevědomí. Naučí vás nepochybovat, vážit si sami sebe. Oni si sami sebe váží a tuto devizu vám chtějí předat. Že je jejich sebevědomí často zcela bezpředmětné, na to už se historie neptá. Chcete být jako oni. Samolibí, sebestřední. Chcete být úspěšní. A oni jsou, věří tomu, jsou o tom přesvědčení. Že nemají žádné zkušenosti? Že nemají ani žádné znalosti? Nevadí, mají to nejdůležitější, a to je sebevědomí. A vám sebevědomí chybí, proto jsou koučové tak žádaní. Mají patent na úspěch a věří sami sobě. Vy jste neúspěšní, nešťastní. Ideální objekt motivačního kouče. Za nemalý peníz vás v zaručeně krátkém čase posunou vesmírem ke šťastným zítřkům. Naučí vás se mít rádi, i když jste odporné zrůdy. Koukli se na pár videí na youtube a už přesně vědí, co vám odpoví na vaše dotěrné dotazy. Zapřáhnou vás do nesmyslných programů se zaručeným placebo efektem, který rapidně zvyšuje výše investovaných peněz.

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two + nine =