10 tipů z programu veletrhu Svět knihy

Od dnešního dne až do neděle bude pražské Výstaviště v Holešovicích rájem pro všechny čtenáře. Právě začal 22. ročník největšího knižního veletrhu u nás, Svět knihy. Jako každý rok, i letos je pro všechny návštěvníky připraven bohatý program, besedy, autogramiády a především také spousta lákavých knižních novinek a slevových akcí. Letošním tématem veletrhu je Fenomén krimi a Město jako literární kulisa. Čestným hostem veletrhu jsou severské země. Pět severských zemí – Norsko, Švédsko, Finsko, Island a Dánsko, si připravilo prezentaci jejich literatury. Když se řekne sever, většině čtenářů se ihned vybaví severská krimi a jména jako Stieg Larsson nebo Jo Nesbø. Z toho je jasné, že letos se skutečně máme na co těšit. Pojďme si podívat na ty nejzajímavější body programu, které by jste si neměli nechat ujít.

Pátek 12:00 – 12.50
Dmitry Glukhovski : Metro 2035
Jedním ze zlatých hřebů letošního programu je autogramiáda Dmitryho Glukhovskiho. Úspěšný ruský spisovatel a žurnalista, autor známé sci-fi série Metro a samostatné knihy Budoucnost, si svými romány získal milióny fanoušků po celém světě. Do Prahy přijede osobně představit svoji nejnovější knihu, závěr trilogie Metro, na který čtenáři netrpělivě čekali již několik let. Nechat si podepsat výtisk knihy přímo od samotného autora a mistra žánru, můžete v pátek v poledne ve střední hale.

Pátek 15:00- 15:30
Temná vize budoucnosti – severská dystopická sci-fi
Jestliže vás zaujal předchozí bod k programu, určitě nevynechte ani besedu o současné severské dystopické sci-fi. Na besedě se setkáte s populárními severskými autory dystopických románů, dánským spisovatelem Kasparem Collingem Nielsenem (série Dánská občanská válka 2018-2024) a finskými autory Johannou Sinisalo (Jádro Slunce) a Antimem Tuomainenem (Léčitel).

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce června

Pátek 17:00- 18:00
S Pevností nejen do světa Hry o trůny
Příjemným zpestřením je seriálová rubrika, ve které můžete zavítat do světa Hry o trůny. Pod taktovkou Dana Storcha, se dozvíte ty nejzajímavější novinky, zákulisní drby i tajemné šeptačky, co nás všechno čeká a nemine v nejsledovanějším seriálu současnosti.

Sobota 10:00 – 10:50
Warcraft v Česku (opět) vládne
Legendární svět Warcraftu již brzy naplno ožije ve velkofilmu Warcraft : První střet. Než se tak stane, skotský autor William King pokřtí románovou novelizaci snímku a vy se dozvíte vše o chystaných filmových i knižních novinkách.

 

Sobota 12:00 – 13:50
Jak napsat dobrý román
Neocenitelná přednáška pro všechny pisálky i nadšené zvědavce, které zajímá, jak napsat dobrou knihu. O psaní v dnešní době, o možnostech internetu, kontaktu se čtenáři a o humoru v knihách, vám povypráví němečtí autoři.

Sobota 13:00 – 13:50
Hvězdy české krimi
O tom, že vynikající autoři detektivek jsou lidově řečeno i za humny, vás přesvědčí tato beseda. Představí se na ní současné hvězdy české krimi, Josef Klíma, Štěpán Kopřiva a další autoři z našich luhů a hájů.


big_pamatuji-si-vas-vsechny-f17-269909Sobota 13:00 – 14:00
Jak se dělá audiokniha
I když stále vedou klasické knihy papírové, není radno přehlížet zvukové knihy, které jsou na vzestupu. Jak vzniká audiokniha od začátku až do konce, vám prozradí na této přednášce. A že to není lehký proces, od vybírání vypravěče, až po samotné nahrávání.

Sobota 14:00 – 14:50
Yrsa Sigurdardóttir – beseda s islandskou královnou krimi
Úspěšná islandská autorka krimi a duchařských příběhů, Yrsa Sigurdardótti, navštíví Prahu, aby českým čtenářům představila svoji nejnovější knihu Pamatuji si vás všechny. Islandská královna krimi se jí rozhodně nepřezdívá omylem. Její nejnovější dílo jistě vyvolá husí kůži všem čtenářům.  Po besedě následuje autogramiáda.

KOUKNI SE  Radleigh Valentine, Dan Craig: Tarot Andělské moudrosti

Sobota 14:30 – 15:30
Chutě švédského léta
A teď malá odbočka, od čistě knižního programu. Tato beseda je určena pro mlsné jazýčky. Můžete se na ní nechat inspirovat tradičními švédskými recepty. Nenechte si ujít předčítání z knihy švédského spisovatele Monse Kallentofta –  Posedlý jídlem. Příjemným bonusem navíc je, že pořad o vaření je spojený i s ochutnávkou.

Neděle 13:30- 14.30
Fantastické weby v české digitální kotlině
Na této besedě se ponoříte do hlubin internetu a zjistíte, na kterých stránkách se toho nejvíce dozvíte o fantasy literatuře. Představí se vám redaktoři největších českých fantasy webů a prozradí vám něco málo z jejich plánů a ze zákulisí.

Sabina Poláková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 + eight =