Recenze: P.S. Líbíš se mi

1Podepsáno, zapečetěno, doručeno!

Další romantická kniha od oblíbené Kasie Westové P. S. Líbíš se mi. 

Lily při jedné obzvláště nudné hodině chemie nedává pozor a čmárá si na lavici slova své oblíbené písničky.

Když se druhý den vrátí na svoje místo ve třídě, zjistí, že někdo rozepsanou sloku dokončil, a ještě přidal vzkaz pro ni. Zajímavé!

Brzy už si se svým anonymním přítelem vyměňují dlouhé dopisy, doporučují si vzájemně kapely a sdílí ta nejsoukromější tajemství. Lily si uvědomí, že se do tajemného neznámého postupně zamilovává. Ale kdo to je? Zatímco se snaží rozluštit tuhle záhadu a vypořádat se s problémy se školou, kamarády i se svou bláznivou rodinou, zjistí, že o některých srdečních záležitostech se prostě psát nedá…

Promluví si s tajuplným neznámým někdy naživo?

Celý děj začíná v učebně chemie, už od počátku si čtenář může všimnout, že Lily chemii nesnáší a nebaví ji. A právě během nudy  si naše hlavní hrdinka čmárá písně a verše do svého sešitu, který jí je bohužel zabaven. Lily tedy nezbývá nic jiného, než si své myšlenky a nápady psát na dřevěnou školní lavici.

Text nestihne dopsat a druhý den je překvapena, když ho najde dokončený. Vzápětí Lily pod lavicí objeví první anonymní vzkaz.

Lily se do svého anonymního dopisovatele zamiluje, vyměňují si spousty dopisů, ale později zjistí, kdo její dopisovatel je a jí to změní pohled na celou věc.

KOUKNI SE  Ofélie podruhé: Rozpomenout se na dospívání...

Tohle byla moje premiéra s Kasie a určitě to nebude poslední kniha, kterou si od ní přečtu. Westová píše mile, romanticky a její kniha Vás dokáže tak pohltit, že to máte přečtené na jeden zátah.

Příběh byl čtivý ale předvídatelný, přesto to ale nevadí a Vás nebude zajímat nic jiného, než kdy a jak to zjistí a co se s nimi stane.

Lily a Anonym jsou dvě skvělé postavy, jsou romantické a ohleduplné.

Myslím si ale, že Lily mohla dříve zjistit, s kým si to píše, třeba už v polovině knihy a ne až ke konci.Kniha má otevřený konec, myslím si, že by  šla klidně dál natáhnout, bylo by zajímavé vědět, co se vlastně stalo s ostatními postavami.

Romantiky v téhle knize rozhodně není málo. Těšila jsem se na každý příchod Anonyma, kterého si zamilujete, ať už budete tušit kdo to je nebo ne. On vám bude rozumět. Při jejich společných scénách se budete červenat nad tím, jak moc je příběh sladký.

Tuto knihu doporučuji jako odlehčení od učení, nebo od složitějších knih, každý by se měl odpočinout a k tomu je tato kniha perfektní. A určitě je to oddechový typ čtení ať už na léto, nebo třeba na volný víkend.

Simona Irlbeková

Knihu lze zakoupit zde

ZÁVĚR
Hodnocení
7
Předchozí článekVše o zombie akci Days Gone včetně hodinu a půl dlouhé ukázky ze hry
Následující článekNejlepší zahraniční filmy natočené u nás
recenze-p-s-libis-se-miDopisové přátelství, které se promění v něco víc. Nuda ve škole tak nabere zcela jiný rozměr.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 + 16 =