Zažijte nejlepší léto v životě. Dovolená plná grilování a výletů

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Chcete zažít nejlepší léto v životě? Dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete? Dáme vám tipy na bezvadné výlety, recepty na nejlepší gilování a na ty nejchutnější koktejly a domácí zmrzliny.

Rtuť v teploměru se dere do závratných výšin. Koupaliště praskají ve švech Děti si užívají prázdniny. Dospělí se potí v práci s vidinou, že je čeká brzká dovolená. Zkrátka každý rok to samé. Ale znáte to. Kdo je připraven, není zaskočen. Proto se dnes podíváme na knihy napříč žánry, které vám pomohou zažíte nejlepší léto v životě. Knihy, ve kterých najdete ty nejlepší recepty na domácí zmrzliny a koktejly, rady a tipy na výlety, a samozřejmě nezapomeneme i na grilování.

5Účastníci zájezdu-Michal Viewegh

Naprostá filmová klasika, která se v naších televizích vysílá několikrát do roka. Já ovšem dávám přednost knižní předloze. Za mě je zkrátka lepší, i když můj názor je v menšině. Kniha popisuje osudy účastníků zájezdu do Itálie. Mezi účastníky je několik rodin, poslanec, dva homosexuálové, spisovatel a spousta dalších lidí, včetně jeho kritiků. Osudy těchto lidí se během týdne stráveného u moře všelijak propletou. I když je kniha do jisté míry méně humorná než film, přesto je to ideální kniha, která vám zkrátí čekání na dovolenou.

4Encyklopedie koktejlů z celého světa-Walter Burns

Co by to bylo za léto bez popíjení míchaných drinků někde u bazénu. Bez toho to zkrátka nejde. Jenže, co když je dovolená u moře ještě daleko a vy máte chuť na drink již teď? Na trhu je naštěstí spousta titulů, které vám s tímto problémem dokážou pomoci. Za mě vede určitě kniha Encyklopedie koktejlů z celého světa, která obsahuje recepty na nápoje doslova z celého světa. Najdete zde přes tisíc receptů na klasické míchané nápoje, koktejly ze světově proslulých barů, margarity, zkrátka všemožné nápoje konzumované v horké i ledové podobě. Vše je navíc doplněno o fotografie, takže budete vědět, co si právě doma mícháte. S touto knihou se stanete vyhlášeným barmanem, který nesmí chybět na žádné grilovací party. Hlavně nezapomínejte, že všeho s mírou.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce května

3Grilování-Zdeněk Polreich

Tak nápoje máme za sebou, ale k dobrému pití patří samozřejmě i dobré jídlo. Navíc léto bez grilování by nebylo tím správným létem. S tímhle problémem vám poradí člověk nejpovolanější. Jeden z nejlepších českých kuchařů Zdeněk Polreich. Ve své knize Grilování vám prozradí spousty receptů na přípravu všemožného masa, ryb, ovoce a zeleniny. Kniha jich obsahuje hodně přes sto. Vše je navíc doplněno o fotografie, nad kterými se vám budou sbíhat sliny. Navíc vám tento vyhlášený kuchař představí spoustu technik grilování, které jste doposud neznali. S touto knihou se zkrátka stanete králi grilu. Ochutnáte ty nejlepší pokrmy, které jdou na ohni připravit. Dobrou chuť.

2Rozhledny České republiky-Jaroslav Fábera

Léto není jen o grilování a odpočinku u bazénu. Léto je i období, kdy se spousta lidí vypravuje nejen na dovolené k moři, ale i na všemožné výlety po našem kraji. Naše krásná země nabízí spoustu míst, kam na výlet s celou rodinou nebo s přáteli. Jednou z možností, je i navštívit nějakou tu rozhlednu. V naší republice najdete rozhlednu doslova na každém místě. Jak se tedy zorientovat v nepřeberném množství a vybrat pro vás tu nejvhodnější? Tak tomu vám pomůže kniha Jaroslava Fábery. Jeho dílo obsahuje, jak už název napovídá, kompletní seznam všech rozhleden na území České republiky. Vše je samozřejmě doplněno kvalitními fotografiemi. Navíc je ke každá rozhledna doplněná o bohaté informace. Dozvíte se o historii stavby, její technické parametry, co vše lze z jejího vrcholu zhlédnout a nechybí ani informace o otevírací době. Samozřejmostí jsou i GPS souřadnice a informace o nejlepším dopravním spojení, jelikož rozhledny bývají často na odlehlých místech. Takže pokud máte rádi toulky naší malou zemičkou, vřele tuto knihu doporučuji.

KOUKNI SE  Nejčtenější série erotických románů, které svádí mezi řádky

1Rodinné delikatesy: Domácí zmrzliny-kolektiv autorů

Na závěr si dáme sladkou tečku. Jelikož je v létě potřeba se dobře chladit, a to nejen chlazenými nápoji nebo pobytem v bazénu. Poslední tipem, jak přežít, a hlavně prožít léto naplno nemůže být jiná kniha než kniha o výrobě domácí zmrzliny. Vybral jsem knihu Rodinné delikatesy: Domácí zmrzliny. Najdete zde nepřeberné množství receptů, rad a tipů k výrobě domácí zmrzliny a k přípravě sorbetu. Vše je samozřejmě doplněno o fotografie. S touto knihou se stane příprava zmrzliny hračkou a vy jsi tak dopřejete gurmánský zážitek hezky v pohodlí vašeho domova. Dobrou chuť.

Kudělka Martin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

19 + 19 =