Zoolander 2: Model agentem

Ben Stiller je nejen úžasný herec, ale také režisér a scénárista. Jako první si ve filmu Zoolander (2001) vzal do parády módní návrháře a modely, ze kterých sice udělal naprosté hlupáky, ale zároveň akce schopné agenty. Jeho druhý film Tropická Bouře (2008) byl nejdražší akční komedii všech dob a i když nedopadl u kritiků zrovna nejlépe, svým nekonvenčním humorem bez hranic a pohledem na svět, jako na jednu velkou parodii, za sebou na filmové scéně zanechal jednu velkou díru po výbuchu.

Zoolander 1

Jako herec se stal jedním z představitelů klasické jednoduché komedie. Objevil se ve filmech jako Vybíjená (2004), Starsky a Hutch (2004) a svou titulní roli v komediálním žánru sehrál ve filmech Fotr je lotr (2000), Jeho fotr, to je lotr (2004) a Fotři jsou lotři (2010). V posledních několika letech se v trojdílné sérii Noc v muzeu stal hlídačem přírodovědeckého muzea, zavítal do magického světa oživlých exponátů a byl nespočetně krát počurán opicí. Také se stal hlasem lva Alexe v animované pohádce Madagascar a v roce 2013 sehrál hlavní roli ve svém doposud nejlepším filmu Walter Mitty a jeho tajný život.

Zoolander 5

Jak jsem zmínil výše, film Zoolander se točí okolo módní scény. Derek Zoolander je jeden z nejlepších a nejúspěšnějších modelů. Jeho největším nepřítelem je Hansel, který se každým dnem stává populárnějším. Hrneček s trpělivostí přeteče, když se modelem roku namísto Dereka stane Hansel. Derek se cítí na dně a ptá se, co by mohl udělat, aby se cítil lépe. Ve stejnou dobu se módní návrhář Mugatu potýká s jistými problémy, které by se dali vyřešit zabitím Dalai Lami. Najevo vyjde, že módní návrháři jsou největšími padouchy na světě. Svou technikou vymývání mozků z modelů dělají dokonalé loutky. Derek se stane jednou z nich a bude donucen ke spolupráci s Hanselem, aby společně předešli největší katastrofě módního průmyslu. Podaří se jim zachránit Dalai Lamu a usvědčit Mugatu, který je posléze poslán za mříže.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: co se na festivalu v Karlových Varech stalo

Po 15 letech se móda posunula na zcela novou úroveň a přátelé a kolegové Derek a Hansel s dobou krok už nestíhají držet. Ztrácejí publikum a jsou všem pro smích. V tom je navštíví agentka Interpolu, která přichází s otřesnou zprávou. Mugatu se dostal z vězení a opět plánuje vraždu nevinných. S derekovým nejslavnějším pohledem Blue Steel umírají celebrity po celém světě a Derek je tak první, koho požádají o pomoc. Derek a Hansel se stanou agenty a budou muset infiltrovat precizní módní agenturu, aby Mugatu našli a zneškodnili.

Zoolander 3

Ben Stiller je nejen scénáristou a režisérem prvního i druhého dílu, ale také tváří celého projektu. Pro hlavní roli Dereka Zoolendera vytvořil exkluzivní přízvuk, který jej s úžasnými replikami dělá až příliš směšným. Owen Wilson a Ben Stiller jsou oba členy komediální skupiny Frat Pack, společně jsme je mohli spatřit ve filmových sériích Fotr je Lotr nebo Noc v Muzeu a pravdou je, že dohromady jim to opravdu sluší. Proto byl v roce 2001 jedinou správnou volbou pro roli Hensela. Agentku Interpolu zahraje španělská kráska Penélope Cruz, která nás svou vášní a krásou pokaždé okouzlí. V roce 2004 byla dokonce časopisem Esquire vyhlášena jako „Sexiest Woman Alive“. Překvapivou a bizarní roli zde má Benedict Cumberbatch, který hraje úspěšného modela All. Mukatu, největšího padoucha, kterého módní scéna kdy zažila, hraje Will Ferrel. Ten je znám pro své hloupé postavy, často až příliš za hranicemi mravnosti.

Opětovná dávka stillerovského humoru a převážně parodie na všechny parodie vychází 18.2.2016.

KOUKNI SE  Ferry má vlastní seriál. Proč se na něj od listopadu na Netflixu dívat?

Alexander Nardelli

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twelve − 10 =