Zahrajte si přes 2000 herních klasik, hry běží přímo v prohlížeči

Máte rádi tak jako já staré herní klasiky? Chcete zavzpomínat na časy, kdy hry byly doopravdy hry? Máme pro vás řešení. Navíc ho zvládne úplně každý.

Staré hry mám velice rád. Takového Dooma hraji doteď, byť díky modum vylepšeného. Rád se také pouštím do kobek a dungeonů v poctivých RPG, které dnes už vycházejí jen minimálně. Často však narážím na problém s jejich spuštěním, jelikož staré hry a nové operační systémy nikdy nebude velicí kamarádi. Nejsem ani moc zběhlý v nastavování a spouštění různých emulátorů emulátorů. Našel jsem však snadné řešení a velice rád se o něj s váma podělím. Nyní si budete moct zahrát více jak 2000 PC/MS-DOS titulů, a to přímo ve vašem prohlížeči.

To vše je možné díky neziskové organizaci Internet Archive, která hledá a archivuje digitalni verze starých knih, audia, videa a dokonce i starých her. Po posledním updatu se tentokrát výrazně rozšířila herní knihovna. Nyní obsahuje kolem 2500 titulů. což je velice solidní sbírka a na své si příjde opravdu každý. Zahrát si můžete klasiky jako třeba Doom, Duke Nukem 3D nebo Dungeon Master. Vše funguje na jednoduchém principu. V prohlížeči jsi vyberete hru. Ta je spouštěna díky emulátoru DOS-BOX. Nic složitého. Máte-li rádi staré hry, doporučuji zavítat na stránky Internet Archive.

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 + 15 =