Viktor Tauš začal natáčet filmovou Amerikánku

Viktor Tauš začal natáčet „svou“ filmovou Amerikánku

Minulý víkend padla první klapka nového filmu Viktora Tauše. Dva roky bude vznikat epické drama o lásce, vydělenosti, touze žít a hrdinství, které je ukryto v každém z nás. Tvůrci budou vyprávět příběh solitérní hrdinky Amerikánky, jež je inspirací a nadějí pro mnohé z nás.

Režisér a producent Viktor Tauš k natočení filmové podoby Amerikánky směřuje již dvacet let. Jeho dlouhodobá spolupráce s production designerem Janem Kadlecem a kameramanem Martinem Doubou slibuje ojedinělý, vizuální zážitek založený na imaginaci hlavní hrdinky.  Jan Kadlec zde pracuje s celou šíří svého talentu. Kostýmní i scénickou výpravu filmu postavil před výzvu tvořit s výraznou dávkou rafinované extravagance, monumentálně, ale s precizností znatelnou v každém detailu. 

„Amerikánku mám v srdci, v celém svém těle, vedle sebe, již více než dvacet let. Jsem vděčný, že mohu její příběh, k němuž se vztahuji a je mi inspirací v nejtěžších osobních chvílích, konečně zprostředkovat filmovému divákovi. Děkuji všem přátelům, kolegům a koproducentům, kteří mi tuto příležitost umožnili,“ vysvětluje producent a režisér Viktor Tauš.

 Vedle dětských herců se v Amerikánce představí Pavla Beretová, Klára Melíšková, Vladimír Javorský, Magdaléna Borová, David Novotný, Zuzana Mauréry a Eva Elsnerová. Tajemstvím jsou zatím opředené role Terezy Ramba a Elišky Křenkové, které Amerikánku ztvárnily v úspěšném divadelním představení.

„Viktor Tauš je tvůrce s obrovskou energií a jeho nový projekt rozhodně nenechá nikoho stranou. Nad scénářem jsme se s Viktorem velice rychle shodli, a tak jsem vyloženě zvědav, jak budou záběry z jeho natáčení vypadat. Viktor je v současnosti jeden z nejvýraznějších tvůrců naší audiovize a jeho projekty jsou vždy vizuálně specifické a originální,“ říká Michal Reitler, ředitel vývoje obsahu TV Nova.

KOUKNI SE  Joaquin Phoenix podstupuje kvůli roli další tělesnou transformaci

„Pro mne nejpodstatnější na tomto projektu je, že je to velmi osobní projekt Viktora Tauše. Zpracovává ho v různých podobách už roky… Jde o jeho osobní životní příběh, kterému se chce věnovat. Ale zároveň se týká dívky, jenž byla nucena strávit své dětství a dospívání v dětských domovech v osmdesátých letech. Vypráví příběh neskutečné houževnatosti dívky, co si poradí sama se sebou i s tlakem na ní vyvíjeným. Vzdoruje dospělým i samotě. Pro mne je na tom nejcennější fakt, že ona dívka, stejně jako její sourozenci, jsou existující osoby, a Viktor Tauš je s nimi dodnes stále v kontaktu.“ 

Myšlenku vyprávět příběh malé Emy si též adoptovala společnost Barrandov Studio a příběhu důvěřuje v roli významného koproducenta. Do kin bude distribuovat společnost Bioscop na podzim příštího roku.

Synopse:

Co uděláte, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec dokáže najít v sobě sílu a vůli k přežít. Nejpodstatnější je totiž víra v sebe sama. Jste-li ale doopravdy sama, musíte si v sobě vytvořit někoho druhého, s kým můžete mluvit, hádat se a doufat. Není to lehké. Když vás zradí vlastní máma, pak potřebujete věřit i tomu, že někde daleko čeká někdo, komu na vás záleží. A i když je to třeba až v Americe, je to pro vás světlo, které vám pomůže projít i těmi nejtemnějšími okamžiky. Ema Černá na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“.

KOUKNI SE  Ulice strachu: Kultovní hororové romány se vrací na Netflix

Rok 1989 přináší svobodu Československu, ale i jí samotné. Je jí 18 a může konečně začít dělat, co by chtěla. Jenže stigma, které si nese v sobě, ovlivňuje její život dál. Iluze otce v Americe mizí, její druhé já ztrácí hlas a Ema se musí naučit vyrovnávat i s vlastními chybami. Musí dokázat přijmout, že svět okolo ní není vstřícný ani chápavý. Musí přijmout svůj osud a transformovat iluzi snové Ameriky sama do sebe. A teprve tehdy, až po mnoha letech, se dokáže smířit s vlastní vyděleností a najít ve svém nitru klid a odpuštění. A dokáže ho i předat dál. 

CHB

Předchozí článekJak oslavit kolo roku?
Následující článekZásady a výhody správného saunování

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × 2 =