Transformers 4: První informace od Michaela Baye

Michael Bay platí v Hollywoodu už dlouhá léta za nejatraktivnější a současně nejdražší zboží. Jeho filmy vydělávají mraky peněz, ale kvalita občas kolísá. Několik posledních let věnoval hyperúspěšné sérii Transformers (2007, 2009, 2011), kterou zakončil v loňském roce miliardový snímek Transformers: Dark of the Moon. Po jeho uvedení se Michael novinářům svěřil, že tím pro něho práce v autobotím universu skončila a rád by se věnoval něčemu komornějšímu. Jenže ouha, studio po masivním úspěchu ságy trvalo na tom, že Bay musí v započaté práci pokračovat či celý příběh rebootovat. Nakonec vše dopadlo dle očekávání. Všemocný dolar režiséra Skály a Mizerů přesvědčil, aby se k zavedené značce vrátil. Součástí dohody bylo pravděpodobně i odklepnutí projektu Pain and Gain, který při rozpočtu 20 milionů dolarů je opravdu pro Baye menší prácičkou. Akční komedie s Markem Wahlbergem (The Fighter, Contraband) a Dwaynem Johnsonem (Faster, Fast Five) je již ve fázi post-produkce a hvězdný režisér začíná hovořit o své nové transformeří misi.

Transformers 4 nebudou dozajista čistým rebootem, jak se zprvu zdálo. Také se potvrdily zprávy, že se nevrátí žádná z postav z předchozích tří snímků. Dále víme, že některé roboty čekají vnější úpravy (redesign) a vposledku známe přibližné datum premiéry, které bylo stanoveno na léto 2014. Bay se nedávno k těmto více či méně potvrzeným spekulacím vyjádřil v rozhovoru. Podotkl, že se opravdu nebude jednat o reboot, jako je tomu například u nového Spider-Mana (The Amazing Spider-Man) Marca Webba. Tvůrci nechtějí začínat zcela od začátku, proto naváží na předchozí události a dají příběhu nový směr, aniž by při tom narušili časovou souslednost a minulé vazby. Je pravděpodobné, že na tvorbě scénáře se bude opět podílet Ehren Kruger (Transformers: Revenge of the Fallen, Transformers: Dark of the Moon). Na otázku, zda se připravovené pokračování nebude orientovat na odchod Transformerů ze Země, což by znamenalo více dění ve vesmíru, Bay odpověděl, že je to velmi reálná varianta. Ihned však dodal, že nechce sejít z cesty, kterou započal, proto by nerad, aby snímek byl „příliš“ sci-fi („I don’t want to go too sci-fi“).

KOUKNI SE  Hvězda seriálu Fauda Lior Raz bojuje proti Hamásu

Rozpočet vesmírného dobrodružství by měl být asi o 30 milionů dolarů menší, než tomu bylo v případě jeho předchůdců (Transformers: Dark of The Moon měli oficiálně rozpočet 195 milionů). Ale tuto informaci berte s rezervou, protože Bayovi se ohledně finančních prostředků nedá příliš věřit. Podstatné je, že Transformers 4 mají být prý skutečně posledním snímkem série, který bude režírovat Michael Bay (haha). Sám uvedl, že by rád nastartoval novou trilogii pro někoho jiného, kdo by měl zájem dále pracovat na výnosné značce.

Zdroje: Collider, THR, HC

Jaroslav Mrázek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three × 5 =